Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lesz? 14-én kezdődik a...

Milyen lesz? 14-én kezdődik a szorgalmi időszak, ez azt jelenti, hogy addig nem lesznek előadások, szóval + 2hét nyári szünet?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet (BCE gtk). Kicsit már kezdek izgulni.

Esetleg el tudnátok látni pár tanáccsal, hogy mire érdemes odafigyelni?


2015. aug. 12. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondhatjuk úgy is.


Tanácsok, amik hirtelen eszembe jutottak:


-Kezdetnek talán annyi, hogy tanulgass évközbe is. Rengeteget segít a vizsgaidőszakban, ha nem teljesen ismeretlen anyagot kell 1-2-3 nap alatt megtanulnod. Már akkor is előrébb leszel, ha csak nap végén elolvasod egyszer-kétszer az aznapi jegyzeteket.

-Nagyobb a szabadság, de nagyobb a felelősség is. Például meg lehet csinálni a félévet anélkül is, hogy alig mész be órára, de cserébe a tanárt sem fogja érdekelni, hogy csak egy pont hiányzik a ketteshez. Vagy az x évedet is meglehet csinálni úgy, hogy a leglinkebb tanároknál a leglinkebb órákat veszed fel, de akkor a tudásod is csak annyit fog érni. A lényeg a mérték és az aranyközépút.

-Keresgess facebook csoportokat, ha még nem tetted. Ebben az időpontban szinte minden szaknak van facebook csoportja. Érdemes ezekbe belépni, mind a szak, mind a kar csoportjaiba, amikben érintett vagy, rengeteg információ áramlik bennük.

-Ne félj kérdezni! Lesznek kirendelve mellétek főgólyák/mentorok, akiknek az a feladatuk, hogy segítsenek. Inkább tegyél fel egy hülye kérdést, minthogy emiatt ne legyen meg valami fontos.

-Itt nem lesz a csoport annyira összezárva, mint a középiskolában, szóval próbálj meg egy kicsit nyitottabb lenni.

-A bulikkal óvatosan. Azt mondom, hogy igenis ki kell ereszteni a fáradt gőzt, de kell, hogy legyen egy fontossági sorrended. Például a szorgalmi időszakban megteheted, hogy heti többször is bulizol, de vizsgaidőszakban mindenképp vissza kell fognod magad, mert egy buli az legalább fél nap kiesést jelent.

-Figyeld a támogatásokat. Ilyen-olyan szempontok alapján lehet támogatásokra pályázni, ezeket érdemes megpróbálni, nem veszthetsz semmit, max nem kapod meg.

2015. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az izgulás jó. Okkal izgulsz, elvégre egy teljesen új környezetbe kerülsz, új rendszer, új emberek, új hely, új MINDEN. Ki ne izgulna? :)


Amit meg lehetne jegyezni:

- Egyrészt, amit az előttem szóló is elmondott már: Tanulj, folyamatosan. A legtöbben úgy jönnek az egyetemre, hogy hozzák a középiskolában megszokott "majd vizsgára megtanulom" hozzáállásukat. Nem fog működni :) Akkor sem, ha 95%-os érettségiket írtál, és nagyon okos vagy. Az egyetemen nem az lesz sikeres, akinek jól fog az agya, hanem aki szorgalmas.


- A másik felvetülő dolog az előadások körül lebeg, pontosabban a "bemenjek/ne menjek" kérdésköre. Azt fogod tapasztalni, hogy az egyetemi előadások túlnyomó része nem kötelező jellegű, nem muszáj bemenni. Sokan ezt rögtön úgy veszik le, hogy akkor nem is járnak be. Azt tudom mondani, mérlegelj. Van amikor tényleg nincs sok értelme bejárni, mert van elérhető jegyzet a tárgyhoz, ami részletes, és jól érthető, maga az előadás meg nem ad hozzá semmit. ettől függetlenül azért számos előadásra érdemesebb bejárnod, mert elhangozhat érdekes dolog.


- Környezet. Ez már nem középsuli, nincsenek osztályok. Jó eséllyel úgy mész egyik órádról a másikra, hogy teljesen új arcok fogadnak. Ez itt természetes, nem töltesz annyi időt 1-1 emberrel 'összezárva', ellenben rengeteg emberrel kerülsz kontaktusba. Épp ezért a nyitottság egy amolyan egyetemi soft-skill. Ha nincs, majd kialakul :)


És most egy méretesebb subject: Órarend. Egyetemen jellemző, hogy az órarendet te magad állíthatod össze. Ez alól bizonyos helyeken van az a kivétel, hogy a gólyáknak a TO veszi fel automatikusan a tárgyait, amibe nincs beleszólása. Egyébiránt viszont rád van bízva, hogy melyik tárgyat, azon belül melyik kurzust veszed fel. Így, bizonyos keretek között te választhatod meg, mikor és hol leszel. Amit javasolhatok:

- Ne vegyél fel túl sok gyakorlatot egy napra. Az előadások általában csak ülős, és jegyzetelős/bambulós tevékenységet jelentenek, ami nem túl megterhelő, De itt a gyakorlatok intenzívebben folynak egy középiskolai óránál, ha 3-4 gyakorlatot felveszel egymás utánra, káposzta leszel a nap végére :D

- Oszd be a hétre: Próbáld egyenletesen elosztani az óráidat, ne legyen az, hogy egyik nap csak egy órára mész be, a következőn meg 8-tól 6-ig bent vagy.

- Mikor? Hol? Kihez! Az sem mindegy, hogy ki tanít egy adott kurzuson. Az előadásokon nincs általában választási lehetőség, azt tartja aki tartja, de a gyakorlati órákon színesebb a paletta, és bizony némelyik oktató jobban tarthat órát másoknál. Épp ezért az órarend összeállításánál nem árt csekkolni a különböző oktatókat, akár a többi hallgatónál, akár pl a [link] oldalon.


És a legfontosabbat kifelejtettem: Megeshet, hogy valami nehéz, valamit nem értesz, valami nem megy. Ekkor nem elkeseredünk, és magunkba fordulunk, hanem kinyílunk, és segítséget kérünk hallgatótársainktól. Tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb egyetemi hallgató több mint hajlandó segíteni neked, ha valamiben elakadsz. :)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, pláne így éjszaka, de ha van bármi kérdésed, írhatsz is akár. Így vagy úgy, de sok sikert az egyetemen! :)

2015. aug. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért szokott lenni "óramegbeszélés"
2017. szept. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
.
2019. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!