Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ETR rendszer (SZTE) -ben a...

ETR rendszer (SZTE) -ben a kurzusfelvételnél nem értem, hogy az előadás és gyakorlat hogy van. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
segítek, ha leírod, h mi a problémád pontosan vele.
2015. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Segítek, ha tudok.
2015. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

van egy adott kurzus, pl kalkulus: aminek a kurzus típusa úgy van írva ,hogy "ea és gyak" , az időponthoz írva van egy 2óra hossznyi intervallum , és ha erre rámegyek a kurzorral akkor kettő időpontot ad ki .

az oktatók résznél pedig két oktató neve van.

-Az a kérdésem,hogy akkor mindkét időpontban meg kell jelenni,mert az egyik a gyak másik előadás,vagy úgy van,hogy csak az egyik?



Van egy másik kurzus,ahol szintén nem értem.

Típusnak az van írva,hogy előadás , az időpont 2 óra hossznyi, és ugyanúgy ha rámegyek kurzorral kettő időpontot ad ki . az oktatók résznél kettő van.

-Azt nem értem,hogy itt szintén az van,hogy mind a kettő időpontot felveszem ,vagy csak ami eleve ki van írva ?

2015. aug. 15. 21:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, hol nézed az időpontokat, de próbáld meg úgy, hogy fent Képzés -> Szakok, képzések -> jobbra lent Dinamikus tanterv -> majd felül váltsd át Mintatervre.

Nézd az első szemesztert, ott vannak a kötelező tárgyaid. A listában pl. a Kalkulus kétszer szerepel (kódjából látszik, hogy az egyiknek E a vége, vagyis előadás, a másiknak G a vége, vagyis gyakorlat). Katt a kurzuskódra -> felül Meghirdetett kurzusok és kijön a lista.


A gyakorlatoknál általában 2 oktató van megnevezve, az egyik az előadó (aki az előadást tartja), a másik a gyakorlatvezető, aki a gyakorlatot ténylegesen tartja (de az előadó is tarthat gyakorlatot, ekkor csak 1 oktató van odaírva).


Ha az általam felvázolt módon nézed meg az időpontot egy kurzusnál és ha abban a listában az Órarendi idő alatti oszlopban 2 időpont van megnevezve, akkor igen, mind a két időpontban meg kell jelenni (ilyen pl. a Programozás alapjai - ha infó szakos leszel).

2015. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
(Kicsi off: Kurzusfelvételnél nézd az Órarend menüpont alatt, hogy a kurzusok ott hogyan jelennek meg. A szerint kell megjelenned egy adott órán. Illetve használd a "Teljesség ellenőrzése" funkciót is, ez ellenőrzi majd neked, hogy ahol ea és gyak is van, ott mind a kettő felvetted e vagy sem)
2015. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
2015. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem sikerült jól leírnom,hogy mit nem értek..ezért itt van róla kép .

a kurzorral ahogy rámentem az időpontokra így kimutatott kettő kért időpontot. az a kérdésem,hogy ezekre mindkettőre el kell menni,vagy ez választható?


[link]


[link]

2015. aug. 16. 08:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha megnézed az elején van olyan hogy osz.kr.

Ez azt jelenti, hogy a kr: kreditérték, a osz: óraszám. Az egyiknél látod hogy ez 4 óra lenne. Csak nem akarják egyben tartani a 4 órát ezért fel van bontva 2 időpontra. DE igen ezek egybe tartoznak. (a 3 órásnál ugyanez)


A 2 tanár meg előfordul. Gondolom az anyagban van rész amihez az egyik jobban ért, a másiknál meg a másik. Vagy mind a ketten lusták ilyen sok órát tartatni stb. Nekem is volt már ahol 2, sőt ahol 3 tanár volt megnevezve.

2015. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy lehet ez valami TIK sajátosság si hogy nem lehet 2 óránál hosszabb órát tartani ott. Mert pl ami nekünk abban az épületben volt régen és hosszabb volt mint 2 óra, akkor azt is szétbontották. Ellenben ha a kar saját épületeiben van, gond nélkül megtartanak 4 órás órát. Bár lehet olyannal trükközni, hogy nem 3 órát adok meg hanem a tényelegeset írom be és így pl az egyik tanár 15:45-tól 18-ig tart a tik-ben órát. Persze szünet nélkül és akkor ki is jön a 3 óra.


De persze csak feltételezés.

2015. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!!
2015. aug. 16. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!