Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor bekerültetek egy hatoszt...

Mikor bekerültetek egy hatosztályos gimibe, nem volt furcsa érzés, hogy 13 évesen 18 évesekkel jártok egy iskolába?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy ez nem szült kellemetlen helyzeteket? Nem befolyásolta a jókedveteket az iskolában? Én eléggé visszahúzódó vagyok, és nem tudom, mennyire lenne számomra megfelelő egy hatosztályos gimnázium.

2015. aug. 17. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért, általánosban furcsa 7 évesen 15 évesekkel egy iskolába járni?


Egyébként nem tudom, miért lenne ebből bármi probléma. Pl. milyen kellemetlen helyzetekre gondolsz?

2015. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert az ember 7 évesen még nem annyira fogja föl, hogy mi is történik vele.. Tehát egy 7 évesnek szerintem nem nagy tragédia ha nála nagyobb gyerekekkel jár iskolába. Kellemetlen helyzet alatt azt értem, hogy a gyerek esetleg nem érzi magát jól egy ilyen iskolában.
2015. aug. 17. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, mi barátkoztunk a nagyobbakkal is.
2015. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon érzékeltem, sok végzős ugyanolyan gyerekesen viselkedett,mint az osztálytársaim...Pedig az egyik legjobbnak mondott gimnázium volt,ahol hatosztályos tagozatra jártam. A tanulásban elég jók voltak,igaz inkább a képességeik,mint a szorgalmuk miatt. Viszont órák között a teremben és a folyosón is szörnyű volt, ha el lehetett volna hagyni az épületet, akkor arra a 10 percre is elmenekültem volna. Persze nem mindenhol van ilyen rossz közösség, de itt kétségkívîl az volt.
2015. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk egyáltalán nem. Ha valakinek idősebb testvére volt, akkor azokkal az osztályokkal még vegyültünk is. Igaz, kicsi, 500 fős iskoláról van szó, szóval majdnem mindenki ismer mindenkit. Igaz, most már ez a vegyülés nem jellemző annyira az évfolyamok között (de az osztályok között igen). De persze egyáltalán nem muszáj ám 18 évesekkel bandázni, bár szerintem nem egy rossz dolog, sokmindent lehet tőlük tanulni. Én is hatosztályosba járok, én is visszahúzódó vagyok (szerencsére egyre kevésbé), és imádom. Igaz, nekünk nagyon jó a közösségünk, és nagyon bánom, hogy mindjárt végzünk! Hat év alatt sokkal jobb barátságok és osztályközösség tud kialakulni, mint 3-4 év alatt. 18L
2015. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!