Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Egyetem vagy...

Szent István Egyetem vagy Nyíregyházi főiskola?

Figyelt kérdés
mezőgazdasági gépészmérnök alapképzésre szeretnék jövőre jelentkezni és érdekelne, hogy milyen az oktatás színvonala stb.

2015. aug. 22. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. Az egyik főiskola a másik egyetem, ez alapján a szie gondolom nehezebb, bár a nyíregyháziról nincs tapasztalatom. A SZIE-n amúgy nagy hagyománya van a mezőgépész szaknak, de sajnos a mezőgazdasági része le van butítva. Gondolom a nyíregyházi még ezt a színvonalat sem hozza, ha egyáltalán indul ott ez a szak. Amúgy gépészetben erős a SZIE, de mivel kevés a mezőgépész, már marginalizálódottabb a mezőgazdasági vonatkozása a mezőgépész szaknak is.

A bsc tanterv kialakításánál valószínűleg az volt a szempont, hogy minél több órát együtt lehessen tartani az ált. gépészekkel.

Összességében attól még ajánlom a szie-t, szerintem az előbbiektől függetlenül a mezőgépész szak még mindig itt a legjobb az országban.

2016. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!