Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolába érdemes menni...

MBS kérdése:

Melyik iskolába érdemes menni ezek közül: Zsigmond Király Főiskola, Szent István Egyetem, Kodolányi János Főiskola, Wekerle Sándor Főiskola? Illetve melyik szak: Turizmus és vendéglátás, Kereskedelem és marketing, Nemzetközi Gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Ezek közül a szakok közül hova kell a legkevesebb matek, illetve melyiket ajánlanátok? Egyébként a pótfelvételi hogy működik hova van a legtöbb esély bejutni?

2014. aug. 11. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Jobb ötleted nincs?

1. Ezek pont azok a szakok, amelyekből még mindig akkora túlképzés van, hogy a megszerzett diploma összes értékét az adja, hogy nyelvvizsga nélkül nem veheted át.

2. Ha akad néhány ilyen munkahely, arra egyenként 80-100 jelentkező lesz, a HR-esek ezért irreális feltételekkel szűrnek, legyen a 20 éveddel 10 év tapasztalatod, Corvinus stb.

3. Mosogatni fogsz. Angliában.

2014. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Ilyen magánintézményekbe nem nehéz bejutni. Diplomázni sem, ha végig tanulsz. Én tavaly óta ZSKF-re járok levelezőn, tudom ajánlani. Emberi hozzáállás, normális elvárások és minden lehetőséget megadnak a tanuláshoz.


A szakokról nem tudok mit mondani; azt tanuld, ami tetszik.

2014. aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Egyik sem. Sem az iskolák (erős túlzás egyetemnek vagy főiskoláknak nevezni őket), sem a szakok.
2014. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én inkább a Szent Istvánba mennék
2014. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben melyik szak az amivel érek is valamit és nem szerepel a matek a követelmények között? Tehát nem egyike a két szükséges tárgynak. Az a helyzet hogy jelenleg nincs túl sok választási lehetőségem, és mivel itt a határidő nem is gondolkodhatok sokáig. A férőhelyek Sehol nem szerepelnek. Honnan lehetne tudni, hogy bekerulok-e? Ezért voltam kíváncsi a véleményetekre, hogy hova van a legtöbb esélyem bekerülni.
2014. aug. 11. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Szent István Egyetem egy jó egyetem, a többiről szerintem ne is beszéljünk.

Ezekhez a szakokhoz sehol sem kell túl sok matek, egy kevés pedig mindenhol van, ha más nem statisztika vagy biometria vagy adatelemzés álnevek alatt.

2014. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kodolányin végeztem, k* nehéz volt, állami iskolákból jöttek az óraadó tanárok és kb duplát követeltek tőlünk, mert "mi fizetősök vagyunk". Matek nagyon kemény volt. Hiába tanultuk ugyan azt vagy még többet, mint egy állami főiskolán, a végén mi vagyunk lenézve, mert "csak" a Kodolányira jártunk. Kizárólag állami iskolát válassz! És matek mindenhol van! Mindenhol van valami szemét, buktatós tantárgy, kell szegény tanároknak a pótvizsgacsekk díja...mert egyébként az életben soha, egyetlen mp-re nem kell az a matek, amit gazdálkodás szakokon tanítanak.


Off: hogy mi a jó francnak kell egy matematikuson, fizikuson kívül bárkinek tanulni valószínűségszámítást, operációkutatást, kombinatorikát????

Valaki változtasson már a tananyagon, mert turizmus szakkal nem tudnak az emberek egyáltalán elhelyezekedni egy kemping recepcióján sem, nem tudnak nyelveket (és így van, ahogy a fenti írta, lehet menni Londonba mosogatni. Kombinatorika "tudással" meg középfokú angolra készülve)

2015. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!