Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szülők, ti adnátok alternatív...

Szülők, ti adnátok alternatív iskolába a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért igen, ha nem miért nem. (Pl. Waldorf, Montessori, Rogers iskolákra gondolok.)

2015. aug. 22. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Már döntésre is jutottunk. Sokkal szimpatikusabbnak tartom a tanmenetet, emberközpontúságát, a gyerek érdeklődésének figyelembe vételét, a számonkérések és stressz csökkentését, a továbbtanulási statisztika is kielégítő, és nagyon sok gyakorlati tapasztalatot is szereznek, nem csak a padból dönthetik el, mik akarnak lenni. Jó a nyelvoktatás is. Ráadásul az értékrendjük megfelel a családunk értékrendjének is, már ami a márkamánia-ellenességet, a média-függést, és a sok villódzó elektromos kütyüt illeti. Az egészséges táplálkozáshoz is közelebb állnak, mint egy átlagos állami iskolai büfé. A családok részt vesznek a mindennapi életben, ismerik egymást, így könnyebb a kommunikáció is. Sorolhatnám hosszan. A lényeg, hogy nekünk pont passzol. (Waldorf) N32
2015. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem aktuális a kérdés, de én is szeretnék a Waldorf iskola irányában próbálkozni (van is a környékünkön szerencsére). Az oda járó ismerőseimtől jó tapasztalatokat hallottam róla, és emellett látom a normál iskolák problémáit, látom, hogy ott sok tanár mennyire nem ismeri azokat a módszertani dolgokat, amiket elvileg tanulnia kellett volna a tanárképzőn, látom, hogy szinte kizárólagos a frontális oktatás és hogy ez mennyire nem hatékony.


Másrészt az is nagyon tetszik, hogy a Waldorf oviban kötelező felszerelés a gumicsizma és az esőkabát, és kiviszik a gyerekeket, ha esik, ha fúj. Ehhez képest a mi ovinkban a homokozóba se volt szabad eső után bemenni, mert piszkos lesz a ruhánk. Azt remélem, hogy a Waldorfban belevaló gyerekeket nevelnek, nem kis kényes nyápicokat. De azért alaposabban körülnézek majd, ha aktuális lesz a dolog.

2015. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szülő, de egyetemen 2 volt waldorfos diák azt mondta nekem, hogy szerintük ők nem tudták volna teljesíteni az érettségit, ha a végén nem lett volna egy plusz felkészítő év. Nem cáfolok semmit, csak árnyalni akartam a képet.
2015. aug. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló igazat szólt. Kérdés viszont, valóban azt jelenti-e az állítása, amit gondolt. Merthogy számomra ezt jelenti: a közvélekedéssel ellentétben a waldorfosok is bekerülnek az egyetemekre, és – ha abból indulunk ki, hogy a Waldorfban „nem tanulnak semmit” 12 évig –, hogy az érettségi letételéhez valójában elég lenne egyetlen nyavalyás év. :)


A kérdezőnek válaszolva: igen, én adnám a gyerekemet alternatív iskolába. Sőt, pár év állami suliban eddig szerzett tapasztalat után azt mondom, nagyon szívesen. Talán a Waldorfba legkevésbé, mert az antropozófiával nem sikerül megbarátkoznom.

2015. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!