Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen lehet olyat, hogy...

Egyetemen lehet olyat, hogy felállok az előadás közepén és kimegyek?

Figyelt kérdés
Az utolsó buszom, akkor fog menni, amikor vége lenne az előadàsnak. Ìgy mindenképpen előbb ki kéne jönnöm. Jeleznem kell valaki felé, hogy lépek vagy feleslegesen jobb, ha nem zavarom meg az előadàst és lelépek csendben

#egyetem #oktatás #előadàs
2015. aug. 24. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kimehetsz bármiféle kérés nélkül.
2015. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan szólnék az előadás előtt a tanárnak, jelezni,hogy nem azért megyek ki, mert unom, hanem mert mennem kell. Valószínűleg azt fogja mondani, hogy őt ugyan nem érdekli, menjél, de tapasztalataim szerint jó néven veszik azért.
2015. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tanártól függ. Nálunk volt, aki szabályosan felháborodott, ha valaki kijött vagy bejött óra közben. Pedig mi levelezősök voltunk, dolgozunk, nem tudtunk egész nap ott lenni folyamatosan.

Van, akit nem zavart.

Mindenesetre helyezkedj az ajtó közelébe, hogy ne kelljen átmenned a termen.

Ha barátságos a tanár, akkor szólhatsz is neki, hogy korábban el kell menned.

2015. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, szóltam félév elején, és az ajtó közelébe ültem, hogy ne zavarjak távozáskor. Annyit kért az oktató, hogy köszönés nélkül távozzak, nem veszi rossz néven, de így nem zavarjuk őt azzal, hogy a terem különböző részeiből visszaköszöngetnek.
2015. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nalunk 500 fos eloadoban a kutyat nem erdekli hogy ki mit csinal, kimegy vagy eppen 300 tarsaval alszik/laptopozik.


Kiscsoportos eloadason, ahol akar az arcodra is emlekezhet az eloado, lehet nem art szolni.

2015. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Helló!


Az én tapasztalataim alapján ez függ az oktatótól, illetve attól, hogy hány hallgató van éppen az adott előadóban/teremben. Ha például 150 fős előadás van, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy egyszer csak lelépsz. De ha például olyan szakon tanulsz, ahol mondjuk vagytok 20-an, akkor illik megbeszélni óra előtt az előadóval, hogy neked mindig el kell menned előbb. Praktikus, hiszen így vagy úgy, de azzal, hogy kikecmeregsz a padból, és kisétálsz, elvonod a többiek figyelmét is, még ha csak egy pillanatra is.

Nekem is volt olyan előadásom, amire mindig késve tudtam csak menni. Félév elején beszéltem az előadóval, aki csak kedvesen legyintett, hogy semmi probléma.

Szerintem ennyit megér az egész, inkább szólj, minthogy mondjuk olyan oktatót fogj ki, aki esetleg magára veszi, hogy Te egyszer csak minden szó nélkül kisétálsz.

2015. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érdemes szólni, mert így tudni fogja a tanár, hogy nem azért mész el, mert nem érdekel, hanem mert máshogy nem jutsz haza. Ellenkező esetben lehet, hogy bunkónak fog gondolni és ez nem lesz jó kezdet a vizsgán :)
2015. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd meglátom még, hogy lesz
2015. aug. 24. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. De azért illik kulturáltan intézni a dolgot. Ha rendszeres, akkor rögtön az első óra előtt szólj a tanárnak óra előtt, hogy ez a helyzet, nem probléma-e. Emellett pedig ülj a szélére, hogy ne kelljen senkin átmásznod és csendben, köszönés nélkül osonj ki.
2015. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igazából péntekre esik az egyik ilyen nap szóval, lehet egy bulival kihúzom reggelig. Egyébként nem bulizni megyek az egyetemre már kinőttem belőle.
2015. aug. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!