Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van értelme az...

Szerintetek van értelme az osztályzásnak és a házi feladatoknak?

Figyelt kérdés
Az osztályzás témával néhányszor már találkoztam németkönyvekben, ezért kíváncsi lennék, mit gondoltok.Szükségtelen, mert aki akar, az úgyis tanul/gyakorol, vagy nem?

2015. aug. 25. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Én jó tanuló voltam mindig, de ha nem lett volna kötelező a házi, akkor tuti nem csinálom meg.

Egy gyerek nem látja még általában át azt, hogy magának tanul, neki lesz jobb, ha jó suliba kerül, ha jó szakmája vagy jó végzettsége lesz.

Elvileg a versenyszellemet is növelhetné és így a teljesítményt. Hiszen az osztályzatokkal össze tudod hasonlítani magad másokkal. Meg kell valami visszajelzés, a tudásodról. Valami alapján el kell döntened, hogy erősebb vagy könnyebb iskola való neked majd a továbbtanulásnál, stb.

2015. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme.

Elméletileg otthon, egyedül oldod meg, nem a gyakori népe segít. Ebből pedig kiderülnek a hiányosságok, a tanárnak visszajelzés, hogy hol vannak még sötét foltok. Meg neked is jó, mert látod, hol akadsz el, hogy tudod a szabályt, de nem megy az alkalmazás, vagy már a kérdés is homályos.

2015. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Az osztályzásnak nincs, biztató szóbeli visszajelzést kell adni, ami serkent, nem egy üres számot. De %-okkal el tudja helyezni a tanuló a tudását az elvárásokhoz képest, azt nem baj beépíteni. A házi jó önálló tanulásra, ha nem túlterhelő mennyiségű.
2015. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy a % miért jobb, mint az osztályzat.

Inkább még rosszabb is. Így van 1,2,3,4,5.

De pl. akkor az 5-ös helyett lesz 90-100%-ig.

Te csak 91%-os vagy, de xy viszont 98%. Az szerintem még frusztrálóbb.

2015. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!