Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha befizetem az utolsó félévet...

Ha befizetem az utolsó félévet az egyetemen az olyan mintha az összes félévet fizetősön végeztem volna (úgy hogy államilag finanszírozott képzésre jártam)? Az államilag támogatott félévek megőrzése céljából kérdezem (estleges második diploma esetére)

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdés, de egy ismerősömtől hallottam régebben elvégzett v. majdnem elvégzett egy szakot de meggondolta magát és egy másik szakra jelentkezett át. Viszont a második képzést is államilag finanszírozott formában kezdhesse el az egyetemen, befizette a tandíjjatt (CSAK) a legutolsó félévre, (úgy hogy államira járt nem kellett volna tandíjat fizetnie) ezáltal hivatalosan úgy ismerték el mintha végig fizetősön járta volna az első szakot. Így megmaradtak az államilag finanszírozott évei így ingyen végezhette a második diplomáját is. (Remélem érthető volt)

Ez egy legenda vagy tényleg meglehetne ezt oldani ma is?



2015. aug. 26. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs.
2015. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt te sem gondolhatod komolyan. :D Akkor mindenki ezt csinálná...
2015. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, minden félévnek külön finanszírozási formája van, amit nyilvántartanak. Ha te egy 6 féléves képzés utolsó félévét önköltségesen töltenéd el, akkor 5 félév lesz elszámolva állami ösztöndíjasként. Azt még hozzátenném, hogy olyan nincs, hogy te random fizetsz egy összeget az egyetemnek, előbb kérned kell az átsorolást önköltségesre, majd ők kérnek tőled egy összeget, amit már fizetehetsz.
2015. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!