Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak az első diploma ingyenes?...

Csak az első diploma ingyenes? Ha igen, akkor hogyan lehet az, hogy csomó pedagógusnak több diplomája van?

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
esetleg fizetősön szerezték?
2014. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen szabály nincs hogy csak az első diploma ingyenes.

Eleve régen (2005 előtt) semmilyen szabályozás nem volt erre vonatkozólag.

2005-óta lényegében az a rendszer van hogy 12 db állami támogatott félév jár.

Ebből a 12 félév mennyiségből 2 diploma minimum kihozható államin.

Harmadrészt azt se felejtsd el, hogy fizetős szakokat a munkáltató is finanszírozhat, pl. mert szükség van az adott szakos végzettségre.

Negyedrészt maga a hallgató is fizethet a képzésért.az hogy valaki pedagógus az nem azt jelenti hogy nem tud magának finanszírozni egy fizetős szakot. Ahány ember annyi féle anyagi és szociális helyzet.

2014. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
A tanári szakok többsége eleve két szakosak.
2014. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első diplomám (alapdiploma) 2 szakos volt. A másik 2-ért fizettem. És olyan lehetőség is volt egyes szerencséseknek, hogy bekerültek a kötelező (!) továbbképzési tervbe, és fizette nekik a munkáltató. A többiek kinyögték.

Most már van olyan szabályozás, hogy csak az első ingyenes (ha bejutsz a keretbe).

2014. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, nem vagy rosszul ismered a (hatályos) Nemzeti Felsőoktatási törvény finanszírozásra vonatkozó szabályit. Én a 3. diplomámat szerzem (tanulok jelenleg) ingyenes képzésben. 12 félévet támogat az állam. Szó sincs róla hogy csak az első ingyenes!!
2014. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Jó. Én már nem tanulok, biztos jobban tudod.
2014. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!