Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha csak az...

Mi van akkor ha csak az irakozhat be, aki befizette a tandíjat, nekem pedig diákhitelt kell felvenni?

Figyelt kérdés
Pótfelvételin vettek fel, pár perce kaptam meg róla a levelet. Még azt sem tudom hogyan kell diákhitelt igényelni, de egyébként is már csak legkorábban hétfőn tudok, nem? Ilyenkor mi van? Erről nem írnak semmit a tájékozatóban.

2015. aug. 28. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A beiratkozás időpontjai stb főiskolánként eltérhet. Írj a TOnak, jelezd, hogy ez van, mit tegyél. És közben nézz utána a hiteligénylésnek, [link]

Általában van pótbeiratkozás is a főiskolákon. Csak jelezd időben, ebből látják, hogy törődsz az ügyeddel (még ha a mai e-mailedet csak esetleg hétfőn válaszolják meg).

2015. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csak csodálkozom, hogy erről nem írnak általánosságban, hisz nem olyan ritka, hogy diákhitelt vegyen fel valaki.
2015. aug. 28. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így eleve egy ördögi kör lenne, mert Diákhitelt csak az vehet fel, akinek érvényes jogviszony van, ami meg beiratkozás nélkül nem megy.


A valóság az, hogy a beiratkozást nem lehetne megtagadni emiatt, és ezt az intézmények is tudják, csak szeretnek ilyen pongyolán fogalmazni, meg hát szeretnék a pénzt minél előbb maguknál tudni. Természetesen nem lesz semmi gond, a Neptun rendszerból el kell indítanod a hiteligénylést (Diákhitel 2), az intézményi átvevőhelyen pedig alá kell írnod az előkészített szerződést. Innentől a hiteligénylés megy a maga útján. Valahogy össze is kell kötni a szerződést a tandíjjal, ez intézményfüggő, valahol csak kérik a szerződésszámot Neptunban, valahol meg bekérik a szerződést.


Írj a tanulmányi osztálynak, hogy te DH2-ből fizetnél, mi a teendőd. Biztos, hogy nem lesz gond, ilyenkor a fizetési határidőig elég lesz igazolnod a szerződés megkötését.

2015. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem akarlak már most elkeseríteni, de ahhoz hozzá kell szoknod, hogy egyetemen, főiskolán egyes egyedül te magadért vagy felelős, magadnak kell elintézned minden ügyet időben, amikről sokszor nem is tájékoztatnak, a diákhitel ugyanez, a te felelősséged, hogy utána járj, az iskolát nem érdekli hogyan fizeted ki a tandíjat, csak fizess
2015. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy más járjon utána, de ha már amúgy szíveskedtek levelet küldeni, akkor miért nem lehet ezt is megemlíteni benne (hogy 'nyugi, tudjuk, hogy valaki hitellel fizet'), mikor elég gyakori eset?
2015. aug. 28. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott is emberek dolgoznak:) amúgy, vannak dolgok, amiket természetesnek vesznek, nem írhatnak le minden eshetőséget, csak az általánosakat. De az egyéb esetekre pedig vannak a kommunikációs csatornák, amiket te most ki is használhatsz:)

Meg sajnos, ha már az elején nem ragaszkodnak a befizetéshez és nem kötik a beiratkozást feltételekhez, nem biztos, hogy utólag kifizetnék az emberek. Egy TO nak nem csak a hallgatókkal kell foglalkoznia, hanem csomó más dolga is van. Lesz még egy csomó olyan dolog, amire rácsodálkozol,de ne aggódj, hamar meg lehet szokni. Csak itthon kicsit nagyobb a szakadék, a különbség a középiskola és a felsőoktatás intézményei között például a hallgatók önállóságát tekintve. A középiskolában mindent a szádba rágnak, de főiskolán talpraesettnek kell lenni, utánajárni stb. Ahogy te is tetted, úgyhogy így tovább:)

2015. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitelt online szerintem bármikor lehet igényelni, amit meg tudsz tenni Neptunon keresztül is (ha esetleg ETR van nálatok, akkor gondolom, ott is) és ha jól tudom, a diákhitel oldalán is.

Nem tudom, hogy még lehet-e bankfiókon keresztül is, de az régen úgy volt, hogy neten kitöltötted az űrlapot, amit utána bevittél a bankfiókba.

Nálunk Neptunba kellett beírni a szerződésszámot és mivel a diákhitel első folyósítási ideje október 15., így akkor egyenlítik ki a tandíjatadat is. Neptunban szerepel, hogy diákhiteles vagy, így abból nem lesz problémád, ha éppen a tandíjat szeptemberben kell befizetni vagy még beiratkozáskor (Corvinuson volt úgy, hogy beiratkozáskor kellett, lehet, hogy ez azóta változott).

Remélem, tudtam segíteni. :)

2015. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. aug. 29. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!