Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyat csinálni, hogy...

Lehet olyat csinálni, hogy elölről kezdem a középiskolát?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, de sajnos nem jutottam be az egyetemre. Most nem tudom mihez kezdjek, nyelvvizsgára gondoltam, hogy megcsinálom, de mellette visszaülnék újra az iskolapadba esti tagozaton. Korhatár nincs, de nem tudom lehet-e ilyet, hogy ha már van érettségim újra 9. osztályba iratkozzak be?
2015. aug. 30. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
És ennek mi értelme lenne? Ha jobb érettségit akarsz kb 1000000x hatékonyabb módszer, hogy tárgyanként önállóan vagy akár segítséggel felkészülsz, mint hogy újra elvégezd a középsulit, már ha lehetséges egyáltalán, de gyanítom, hogy nem.
2015. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írja az első, menj vissza érettségizni aztán jónapot.
2015. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi értelmét nem látom, mármint azon kívül, hogy még nincs kedved semmit kezdeni magaddal, inkább még biztos 4 évet kényelemben töltenél.


Az év végi eredmények csak a pontszámítás egy részét teszik ki, sőt, ha a felvételi pontszám (ami 2 érettségi eredményéből jön ki) nagyon jó, akkor ott a duplázás, vagyis egyáltalán nem számít az év végi eredmény, meg a többi érettségi sem.


Nyelvvizsga mindenképp jó ötlet, mert egyrészt pluszpont, másrészt a nyelvtudás fontos, harmadrészt diplomához is kelleni fog. Ezen kívül érettségizz újra a szakhoz szükséges 2 tárgyból (egyikből ajánlom az emelt szintet), és máris közelebb kerülsz a felvételihez.

2015. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megismétled a felvételi tárgyakból az érettségit és pont. Minek járnál be tesire meg énekre, ha matekból felvételizel csak??? Teljesen értelmetlen. Az érettségidet abból az adott egy vagy két tantárgyból annyiszor ismételheted meg, ahányszor csak akarod. Nekem speciel 3 biosz emelt szintű érettségim is van, mire elég jó lett, hogy felvegyenek :)
2015. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!