Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ingyenes okj ami valojaban...

Ingyenes okj ami valojaban fizetos?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem fogtechnikus iskolaba.

Felvetelinel mondtak. Hogy havi 5 ezer az iskola ami valojaban nem az iskola hanem az orvosi kamara tagdija.

Aminek az elso felevet egyben kell kifizetni tanevnyiton (30) ezer forintot.


Mindenki kifizette.

Erre mai nap elso tanitasi nap. Kozoltek. Hogy tovabbi koltsegek lesznek

(Havonta 30ezer gyakorlati ezkozokre(gipsz stb)


Plusz alkalmankent meg kell venni az alkatreszeket fogszabalyzo gyakorlashoz ami minden alkalommal tovabbi 20 ezer forint.



A kerdesem az lenne. Megis hogy van ez?

Ingyenes okj ami fizetos?

Meg mivel megtevesztettek szeretnek kiiratkozni es a penzem is visszakapni lehetseges ez?



2015. szept. 1. 13:56
 1/8 anonim válasza:

Maga az oktatás ingyenes csak, a tanszereket, ahogy minden iskolában, a tanulónak kell állnia. Hogy nálad ez sajnálatos módon bitang sokba kerül, az már pech.

Nem tájékozódtál felvételkor?

2015. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De. Aztmondtak meg lesz egy kisebb osszeg az eszkozokre de azt se kell megvenni lehet a muhely add....

Baratom pl felszolgalo neki az iskolaja teljesen ingyenes.... Hiaba etelt szolgal fel akar benti gyakorlaton egymas kozt... Egymasnak megse kell megvennie az etelt

Es utana ok eszik meg

2015. szept. 1. 14:55
 3/8 A kérdező kommentje:

A masik a partoloi tagdij.

5ezer havonta de elore ki kellett fizetni az iskola szerint egy egesz felevet (30ezer)

Utanajartam most es nem kotelezhetnek a fizetesere foleg hogy egyben....

Ez is amolyan atvagas(kis szamlat kaptam rola)

Ezzel kezdhetek valamit?

Raadasul cimszo alatt nem szeptembertol 5ezer hanem amikortol meg a sulirol se tudtam. Juniustol 5000 az az nekem nem is 6 honap alatt fogy el a 30 hanem 3.....

2015. szept. 1. 15:31
 4/8 Nándikincső válasza:

Ez melyik iskola?

Én is fizetősre megyek Debrecenbe, de nekem mindent elmondtak h miket kell fizetnem miket nem.

2015. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nándikincső válasza:
miért fizetsz te kamarai tagdíjat ha lehet el sem végzed !?!?! vagy nem fogsz benne dolgozni.
2015. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vissza kaptam a penz..es ki is iratkoztam... Elmondtam a velemenyem errol az egeszrol.....

De most nem talalok iskolat ahol lenne hely. Illetve nem tudom mi legyek. Lany vagyok bp en ... Tippeket szeretnek kerni

2015. szept. 2. 10:22
 7/8 Nándikincső válasza:
Én Debrecenbe fogom majd tanulni innen nehezen tudok segíteni de vannak olyan tanfolyamok amik majd csak Októberbe indulnak.
2015. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Üdv! Én Miskolcon vagyok fogtechnikusi OKJ -n ,nekünk csak beiratkozási díjat kellett fizetni 10 ezret (évente) ~3 éves a képzés 2 év fogtechnikusi gyakornok +1 év fogtechnikus ,emellett ugye laborokba járunk ,mindenki máshová ott kérnek el egy elég nagy összeget (személy szerint nálunk egybe kérték el a 3 évre) 600 ezer forintot.
2015. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!