Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért is adtatok pénzt a...

Miért is adtatok pénzt a szülésért, amikor az valójában ingyenes?

Figyelt kérdés

Nekem 3 gyerekem van, sosem fizettem semmiféle vizsgálatért, a szülésekért sem. Érdekelne, hogy kit-mi motivált a boríték csúsztatásakor..Ahogy olvasgatok itt, jelenleg az alkalmankénti vizsgálat árának tízszeresét "illik" adni. Nos, megdöbbentem. Az én gyerekeim ingyen csusszantak a világra, semmi hátrányuk nem származott belőle. Az orvosnak adható pénzből pedig babakocsi, szobabútor és egyebek lettek. Normál terhesrendelés és ingyenes szülés ennyire gáz szerintetek, hogy nem vállaljátok?


(Hozzátenném, hogy megengedhettem volna anyagilag magamnak a fogadott orvost és a borítékot is- mielőtt még valaki azt hinné, hogy a nyomor miatt nem fizettem :D.)


2013. márc. 5. 21:01
1 2 3 4 5
 1/48 frászkarikaborsó ***** válasza:
53%
fogadott orvosom van és nem is gondoltam rá hogy ne adjak neki pénzt, egyrészt mert szeretném ha máskor is ellátna a magánrendelésén :D másrészt meg mert amúgy is szabadsága alatt jött be hozzám szülni szóval még erőfeszítést is tett. Tudom hogy ingyenes, de az ügyeletesnél lett volna az, azt meg nem szerettem volna.
2013. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
71%
Ezt hála pénznek nevezik, mert ugye sokat köszönhet az ember a dokinak főleg ha jól csinálja a dolgokat. Persze az már megint más téma ha nem volt jó a doki és az illető megbánta hogy hozzá ment. Persze ez nem kötelező de azért még is illik neki adni hálapénzt. Igaz akkor jobban is áll hozzád ha később megint bemennél, de ha nem adsz neki akkor sem tagadhatja meg hogy legyen az orvosod mert ugye neki ez a hivatása, ez a munkája. De gesztusból szoktak hálapénzt adni.
2013. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem igazad van. Ez ún. "hálapénz". De ha fogadott orvosod van,és ha hétvégén,vagy éjszaka jön be, mikor szülnöd kell, akkor talán megérdemel valamennyit. Én biztos,h nem fogok "több" tízezret adni neki.
2013. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
79%

Én nem a szülésért fizettem. Azért fizettem, hogy nála szülhessek. Akár mikor, hétköznap, hétvégén, este, reggel, karácsonykor stb... Mert benne megbíztam.

Magánrendelésre pedig azért jártam, mert elég sokáig dolgoztam, és így nem kellett várakoznom és munka után is tudtam vizsgálatra menni, kulturált környezetbe.


Egyébként a kérdésfeltevésed erősen provokatív...

2013. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a félelem miatt. Én még nem szültem te 20 centis nyílt sebbel ültem a orvosi rendelő várótermében mert az orvos kávézgatót. Engem valahol baromira zavarna ez a gondolat 9. hónapig, hogy szarnak a fejedre a magyar egészségügyben ha nem fizetsz.
2013. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Magánrendelésre jártam, mert csak a dokimban bízok, egyszer már ő segített rajtam (ingyen). Hozzám ünnepnap este jött be szülni, gondoltuk megérdemel érte valamit. Ő pénzt nem fogad el, de csináltattunk neki egy szép ajándékkosarat. Maximálisan odafigyelt rám végig és a szülésnél is. Én hálám jeléül adtam a kosarat.
2013. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
78%

A TB-ben az van benne, hogy az ember bemegy szülni, és az akkor éppen ügyeletes orvos ellátja.

Ha az ember nem az ügyeletesnél szeretne szülni, hanem olyan dokinál, akit ő választ, annak bizony meg van az ára. Hiszen ez egy plusz munka, túlóra a dokinak. Mert ugye a fogadott doki akkor is bejön, ha éppen nem ügyelne.

Gondolom te sem túlóráznál ingyen a munkahelyeden.

Szóval ha az ember felkér egy orvost, hogy ő vezesse le a szülést, akkor bizony fizetni kell.

2013. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
31%

Na én teljesen egyetértek veled!!!! Engem felháborít hogy így állnak hozzá az emberek hogy egymás ellen adnak az orvosnak és a szülésznőnek pénzt!!!!

Nem elítélem ezért őket hanem butaságnak tartom!!!

Én most jártam úgy hogy bizony kiütött az hogy a 13 hét(ennyi idős terhes vagyok) alatt még nem adtam az orvosoknak egyetlen fillért sem!!!

Ezért nem is foglalkoznak velem ugy ahogy kellene!!! nem akarták megcsinálni a 12getes uht.hanem pökhendin azt mondták majd 2 hét mulva!!! Amikor már 14 hetes lennék!! SZÉP NEMMONDOM!!!!

Akkor sem adtam és adok nekik egyetlen fillért sem!!!Inkább elmentem magánrendelőbe!!!! Amit tudok igazolni számlával!!!!Nem zsebre vágja egy olyan doki ami az én befizetett tb-m után kapja a fizuját!!!! És még én nyomjam neki plusszba a pénzt!!!

Máskülönben most is kell mennem oda,attól függetlenül hogy magándokinál voltam!!! Ugyhogy kíváncsian várom hogy milyen pofát fognak vágni hozzám!!!Mert mindig várják a lóvét!!!! DE FELESLEGESEN!!!!!!!!!!! 13hkm!!

2013. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Mert nekem fontos, hogy legyen EGY olyan orvos, aki ismer, akit ismerek, aki tud minden kínom-bajomról, akit ha kell mobilon akár este 10-kor is felhívhatok (és felveszi vagy visszahív!), aki megnyugtat ha kell és minden kérdésemre kedvesen, szakszerűen és kimerítően válaszol, akiben vakon megbízom, aki első gondolatom ha "szülni" megyünk, aki egy biztos pont, akinek bízom a tudásában és a szakértelmében ha bármi baj történ volna a szüléseim alatt... stb. stb. stb...


(egyik ismerősöm most szült, nem volt fogadott dokija, 24 óráig kínlódott, hagyták vajúdni iszonyú fájások közepette, a kutya rá se nézett, ő maga mesélte, hogy le se sz..ták, pedig ha burkot repesztettek volna neki, akkor meglett volna a babája pikk-pakk)

2013. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
86%

Megtehettem, hogy fogadott orvosom legyen és én így éreztem magunkat biztonságban. Ráadásul soha nem kellett várnom semmire, nem kellett órákig ülnöm a folyosón, bármikor hívhattam, a szülésemre azonnal jött, meg voltam vele elégedve.

Az, hogy neked mindegy volt, ki nyúl hozzád és kinél szülsz, az a Te dolgod, de nehogy már rosszul kelljen éreznie magát annak, aki máshogy gondolja. Felesleges provokálni.

2013. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!