Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tárgyfelvétel. Ha...

Egyetemi tárgyfelvétel. Ha egy tantárgyból csak az előadást sikerült felvenni, a labort/gyakorlatot nem mivel betelt attól még megkapom mind a 4 kreditet ami jár a tárgyért?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, az csak az egész tárgy (előadás+gyakorlat(+esetleg szeminárium)) teljesítéséért jár.
2015. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha külön tárgyként vannak meghirdetve (külön tárgy az EA, és külön a GY):

Amennyire én tudom, a legtöbb esetben a gyakorlat előfeltétele az előadásnak (és helyenként fordítva is), tehát gyakorlat nélkül el sem kezdheted az előadást. Ha valamiért nem előfeltétel a gyakorlat, akkor az előadásért járó kreditet nyilván megkapod, a gyakorlatit nyilván nem, hisz nincs felvéve a tárgy.


Ha egy tárgyként vannak meghirdetve (EA+GY), akkor alighanem el sem kezdheted a tárgyat anélkül, hogy felvennél a tárgyon belül gyakot és előadást is.

2015. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na közben megtudtam, hogy később is lesz lehetőség kipótolni a gykorlattal. Mindenkinek meglesz.
2015. szept. 1. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úristen milyen gáz helyek vannak. Nekünk gyakorlatot soha nem kellett felvenni, az mindig automatikus volt, mindenkinél megvolt melyik csoport, és az előadáshoz tartozó gyakorlat annak a csoportnak mikor van. Csak az előadást kellett felvenni.


Aztán lehetett kérvényezni, hogy ha nem felelt meg az időpont, hogy másik csoport gyakorlatára járhass, de még ilyet, hogy a tárgyból mindkettőt fel kell venni, ha meg betelt buktad. Ez tök szar.

2015. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úristen milyen gáz helyek vannak. Előre megszabott csoportok, a szabad órarendösszeállítás korlátozása.. pft :D


Egyébiránt meg a csoportokat rendszerint addig bővítik, amíg mindenkinek jut hely, nálunk legalábbis erre kötelezve vannak.

2015. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mennyire szar hely a PTE de felsobbevesek felvilagositottak hogy akkor se tudnek lemaradni egy targy gyakorlatarol se ha akarnek... :D
2015. szept. 1. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
5# inkább korlátozzák a szabad órarend összeállításomat, mint minden szemeszterben azon kelljen idegeskednem, hogy vajon fel tudom-e venni vagy sem. 22 csoportból meg mindig volt olyan időpont, mikor megfelelt a gyakorlat és egy egyszerű kérvénnyel lehetett odajárni. De ha ugyanaz az oktató tartotta, még kérvény sem kellett.
2015. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!