Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segítene tantárgyfelvét...

Valaki segítene tantárgyfelvétellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már beszéltem az illetékessel, a nagyobb aggodalmaim elűzte, de azt mondta majd részletesebben megbeszéljük a beiratkozáskor. Én viszont nem bírom addig xD Nem igazán értem a dolgokat így elsősként....

- Ha 28 kreditet érdemes felvenni és a kötelező tárgyak pontosan ennyire jönnek ki akkor ebben a félévben nem is kell semmi szabadon választható tantárgy vagy ilyesmi? Csak mert láttam a többieket beszélni róla a facebookon...

- Láttam olyan tanulót aki már évek óta próbálja felvenni valamelyik alapozó tárgyat és nem sikerül neki. Ez normális? Mire jó ez? Én sem tudtam ezeket a tárgyakat felvenni mert beteltek. Mi van ha nincs meg az ajánlott 28 kreditem? Vagy erre vannak az ilyen szabadon választható izzék, hogy betöltsék a hiányt?

- Honnan tudom, hogy a tesi kötelező-e az egyetemen? Mert a mintatantervben nincs benne. Meg egy csomó szabadon választható tantárgy sem amikről folyik a beszélgetés a csoportban...



2015. szept. 1. 01:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a saját tapasztalatom oszthatom meg veled. Most vagyok elsőéves, a legtöbb tárgyam már felvettem, de! Két kötelező betelt mire én a neptunba jutottam, ezért most közösen írtunk a csopinkban névsort, hogy kinek melyik időpontra kéne bővítés, egy illető elvállalta hogy elküldi emailben az illetékesnek, és most reménykedünk, hogy valóban megadja, mert az egyikre még lenne hely egy nagyon rossz időpontban, nem is jó tanárnál, szóval szharban a haza. Szóval ha betelt-problémád van, keresd meg a tanszékvezetőt és írj neki emailt.


A kredites dologhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy én a mintatanterv alapján veszem föl a tárgyaimat, és összesen 20 lesz meg, ha az említett két ominózus tárgyat fel tudom venni. Plusz még egyre áldásomat adtam, szóval ha minden jól megy, 22 kredittel indítok első félévben, pedig az ajánlott a 30 lenne, de a mintatanterv alapján ez sehogy nem jön össze. Felsőbbévesek is mondták, egyébként, hogy az elején nem lesz meg ez a mennyiség, szóval ne parázzunk. Ja, és én nyelvszakra mentem, és a felzárkóztató, heti 3x2 órám nullkredites ^^


Én károlis vagyok, nálunk a hat félév alatt 10 kreditnyi szabadon választhatót kell letudni, te döntöd el, mikor és hányat veszel fel.


Remélem segítettem valamennyit. :)

2015. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én is károlis vagyok és nyelvszakra mentem :O, csak pótfelvételin. Gondolom ezért tudok kevesebbet, mert mások elég profinak tűnnek ebben. xD Nem is jöttem el az évnyitóra, annyi dolgom van még. :(

Az én mintatantervemben 28 ajánlott kredit van, abból fel tudtam venni 20-at eddig, csak aggódok, hogy lemaradok így egy csomó mindenről mire beiratkozok. Remélem ott személyesen tényleg fognak segíteni, csak addigra már minden "elkel".

Ha ezzel nem csúszok meg semmi ilyesmi, akkor végülis nekem ez jó, mert nagyon ideges vagyok és nem lenne jó, ha rögtön bedobnának a mélyvízbe - tudod hétfőtől péntekig egész nap órák... Eddig úgy néz ki, hogy csak keddtől csütörtökig vannak. Viszont akkor meg később szívok amikor be kell pótolni?? Ááá. xD

2015. szept. 1. 11:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én japános vagyok, ha érdekel. :)


Hát nekem eddig 18 kreditem van, a filozófiatörténetet esélytelen fölvenni, ahogy olvastam a BTK-s csoportban, nem is szokták bővíteni, úgyhogy juppí. Látnád az órarendem.. hétfőn egy óra 8-tól 9-ig, majd 16-tól 18-ig.. mi a frászt fogok csinálni a közbeneső 7 órában, fogalmam nincs. Aztán úgy néz ki hogy kedden is 18-ig fogok bent rohadni, pedig aznap korán haza kéne érnem (másfél óra az utazás) mert a nyelvi óráim kedd-szerda-csütörtökön vannak, és gondolom nem kevés leckét fogunk kapni egyik napról a másikra. Mégegy juppí.

Nem értem ezt, annyi egyetemen/főiskolán megolják az elsőéveseknek a tárgyfelvételt, itt meg oldd meg magad, azt legfeljebb 10 kredittel kevesebbet tudsz elvégezni rögtön az első félévben, mint amennyit kéne. Menjenek a francba. ^^

2015. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A japán is jó, én is gondolkodtam rajta, de pótfelvételin nem volt. Így hollandos vagyok. De gondolkoztam rajta, hogy majd valami japán tanfolyamot kipróbálok. Sajna minornál feltétel a nyelv ismerete. :/

Én attól rettegek, hogy valamit rosszul csinálok. xD Mostmár 24 kreditem van elvileg, de én nem csináltam semmi különöset csak felveszegettem amik a mintatantervben voltak. Egy időre megnyugszom, aztán megint olvasok valamit amiről fogalmam sincs. -_-'

Ez a felzárkóztató pl mit takar? :D

2015. szept. 1. 19:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kezdős vagyok (és a szak 90%-a az), így kötelező felvennünk heti 3x2 felzárkóztató japános nyelvórát, plusz erre jön a a heti 1x2 nyelvgyakorlat anyanyelvű tanárral, erre legalább kapunk kreditet, de a felzárkóztatókért nem :( És többen ennek még örülnek, mert így nagyobb eséllyel nem lépik át a kreditmennyiségi határt (ez a 3 év alatt max 198 lehet, fölötte fizetni kell érte). Én meg csak nézek hogy bmeg, miért nem kapok a lélegzetvételért is kreditet :'D


A holland se rossz ám, megmondom őszintén, gondoltam rá, csak sose tanultam németet, és anélkül nehezebb, mint azzal együtt. Amúgy nekem 3. és 4. félévben tanulnom kell majd kínait is :D:D jó lesz az már érzem

2015. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Németet én se tanultam, nekem az angol az életem nagy szerelme. :D

Megijedtem, hogy mi van ha nekünk is van ilyen csak én nem láttam meg. :/ De úgy látom neked benne van a mintatantervben, szóval akkor csak nem kerülte volna el a figyelmem. Keményebbnek tűnik mint az én órarendem. :O

Amúgy neked mi a véleményed arról amikor haszontalannak titulálják az ilyen szakokat?

2015. szept. 2. 08:28
 7/18 A kérdező kommentje:
Kínain én is gondolkodtam, de azért az tényleg túl keménynek tűnt már. Meg a hangzása sem tetszik annyira. Annál inkább a japáné. Én azon gondolkodtam, hogy minornak is nyelvet fogok felvenni. Csak az a baj, hogy angolhoz húz a szívem, viszont így azt érzem, hogy elpocsékolok egy ingyen lehetőséget, hisz angolból már felsőfokúm van. >.> Nélküle viszont nem bírom. Te is ilyen szinten imádod a japánt, vagy csak én vagyok ilyen nyelvb*zi? xD
2015. szept. 2. 08:32
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem imádom a japánt, egyszerűen csak valamire jelentkeznem kellett, és mivel az angol mindig is ment és szerettem, így gondoltam, megtanulok japánul :D A nyelv maga végülis érdekel, fordítóként tudom magam elképzelni a későbbiekben, de messze nem olyan szinten szeretem, mint a csoporttársaim (anime/mangamániások, cosplayekre járnak stb). Meg szeretnék majd a suli berkein belül más nyelvet is tanulni, félévente 10ezer forintért abszolút megéri (bár azt még mindig nem értem, hogy ezért jár-e kredit, vagy sem), csak most a japán mellett biztos nem vállalok be még egy franciát mondjuk (bár a japó mellett biztos elbújhat nehézségileg:D). Neked milyen óráid vannak nagyvonalakban? Mennyire kell alaptudással érkezni hollandra?


Arról meg, hogy hasztalannak tartják a bölcsészszakokat, ennyit tudok mondani: hülyék. Oké, hogy egy kommunikációval vagy egy szabad bölcsészettel tényleg nem mész sokra, és kevés tanulással szerzel egy értéktelen papírt, azért a nyelvszakok teljesen mások. Én, mint említettem, fordítói/tolmácsi babérokra szeretnék törni, amihez tökéletes a keleti nyelvek és kultúrák szak, függetlenül attól, hogy 'csak' bölcsész: megnézném azt, aki lenéz minket, hogy mennyire menne neki a japánozás :)) De ez minden nyelvszakra érvényes, sokat kell tanulni, és mégis azt kapjuk a szemünkbe, hogy majd a mekiben találkozunk. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb ilyen még csak nem is orvosira vagy mérnökire jár, csak ezt hallják mindenütt, és beállnak a sorba szapulni. Buták szegények.

2015. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na, ma beiratkoztam, szerintem a hét során keletkezett ősz hajszálaim csak azért nem látszanak mert olyan sok a hajam amúgy is -_-. Megemlítették, hogy a te szakodon milyen sokan vannak. :D Nagyon kemény vagy, én biztos frászt kapnék (és kapok is), hogy miként tanulom meg a dolgokat, ha nem is imádom. :D Amúgy én is szeretem az animéket/mangákat, sőt egyszer a cosplay-t is kipróbáltam egy animeconon. :D Hátborzongató emlék. O_O

Ami az órákat illeti, nyelvgyakorlatok vannak, meg vizuális kultúra, gyakorlati holland nyelvtan, germán nyelvek és kultúrák, kutatási és szakszövegírási ismeretek, stb... Amit írtál, az alapján a tiéd sokkal nehezebbnek tűnik. A felvételihez csak egy emelt szint kellett angolból vagy németből, plusz a szoksásos magyar stb... Semmit nem kell hozzá tudni a hollandról. Lesz egy holland tanárunk aki nem beszél magyarul, csak angolul, de állítólag azt nem lesz hajlandó használni. :D

Engem is vonz a fordítás... Valahogy jobban passzol a zárkózott természetemhez. Én simán ellennék emberi kapcsolatok nélkül huzamosabb ideig. Meg nem is vonz annyira ez az úgymond "hagyományos" életmód. Reggel felkelsz, elmész, robotolsz, jó későn hazajössz, aztán már fekszel is le, hogy ne legyél fáradt másnap. Volt szerencsém fordítóként dolgozni egy ideig, hát mit ne mondjak vért izzadtam vele, de nagyon jó volt. :3 Viszont az a plusz 2 év néha kicsit elkedvetlenít.

2015. szept. 3. 20:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ide se kellett semmi előtudás, én speciel angolból emelteztem. Aztán felvettek, és a "mentorok" már mondták is, hogy tanuljuk a hiraganákat, katakanákat, majd beiratkozáson a tanárok is felkészítettek rá, hogy anélkül ne is menjünk be, hogy ezeket nem tudjuk :'D De meglepő módon elég jól mennek már -*kop-kop*-, remélem hogy az órák se fognak elkedvetleníteni :)


Én sorozatokhoz szoktam feliratot fordítani, elég sok energiát fektetek beléjük, és szerintem már egész jól megy :)

2015. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!