Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre szeretnék menni de...

Egyetemre szeretnék menni de a matek nem az erősségem, de mindenből ötös vagyok, hova menjek?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, szakközépiskolába járok, elektrotechnika-mechanika szakon vagyok, és szeretnék továbbtanulni, mik azok a lehetőségek, szakok ahova érdemes lenne jelentkeznem? Szint mindent megtudok tanulni, csak a matekkal vagyok gáz helyzetben..3-as vagyok, többi mind ötös, és akarok nyelvvizsgát is..szerintetek? Nem akarom hogy gyertek azzal hogy "büfé-szak" stb..mert már nagyon unalmas és degenerált..nem hiszem el hogy csak azok érhetnek el bármit is az életben akik vágják a matekot..szóval kérem csak normális válaszokat..ha lehet tapasztalatokat, köszönöm..ja és hogy megérné-e, vagy nem.
2015. szept. 3. 14:26
 1/5 anonim válasza:

Először szerintem menj el egy szakiskolába valami szakmát tanulni. Ahova jársz nincs 5-6. év amit ha elvégzel szakmát kapsz? Utána meg mehetsz egyetemre. Közben megcsinálhatod a nyelvvizsgát, ha pedig releváns szakot választasz, még + pontod is lesz a felvételin.


Egyébként ha elmész valahová ugyan azokkal a problémákkal fogod szembe találni magad mint a legtöbb ember. Lesznek zsenik, de a nagy többség ugyan úgy szenvedni fog a matekkal mint te.


Én is így voltam, a közepes matekommal. Odaértem és fostam a matektól mert nem ment, de mikor láttam hogy nálam vannak gyengébbek is, meg fogsz nyugodni egy kicsit. Csak gyakorolni kell. Ha pedig az anyagiak megengedik, pár óra magántanárral és menni fog.

2015. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Maradhatnék még 2 éves képzésen, szinte bárhol ugyebár..de nem tudom, nem akarok még 2 évet elhúzni azzal..tudom plusz pont meg minden, de akkor is..
2015. szept. 3. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ahol nem kérnek erős matekot: egészségügy, kommunikáció-média szakok, jogi területek, agrár terület (van matek, de megtanulható szint, mindenképpen nehezebb, mint az előbb felsoroltak), környezetvédelem, tanári szakok (nem matektanár természetesen), stb...

Hirtelen ezek jutottak eszembe, egyik sem büfészak.

2015. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj, hogy pl. a jogon hiába nem kérik konrétan a matekot, a képességekre, amik a matematikához is kellenek, pl. logikus gondolkodás, összefüggések átlátása stb. szükség van. Nekünk ezt az egyik oktató mondta mindig, hogy hibás gondolkodás, amivel jön a sok fiatal, hogy "a matek nem megy, de töri-magyar ötös, akkor a jog is nagyon fog menni" mert nem.
2015. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Minimális matematikai készségekre az élethez is szükség van, de tantárgyi szinten nem oktatják jogon, az ökonómia pedig inkább seggelős.
2015. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!