Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen középiskolába (gimi,...

Milyen középiskolába (gimi, szakközép), illetve melyikbe érdemes menni?

Figyelt kérdés
Amúgy az év végi átlagom 4,5 volt.
2015. szept. 3. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése. Én szakközépbe mentem, a "szakma" amit adtak a bizonyítvánnyal az csak dísznek van, tényleg semmire sem jó. Igaz, hogy tanultam közgazdaságtant és marketinget, mint tantárgyat, de nem sokra jó, kb. ha közgazdászos irányba mégy továbbtanulni, akkor annyi, hogy nem tök új minden, amit mondanak, de alapvetően úgyis csak egy kis lagymatag bevezetésnek felel meg...


Én épp jogra mentem, ott volt egy félév mikro- és egy félév makroökonómia, még ott is tudtak újat mondani, de 80%-ban nekem csak ismétlés volt, a többiek meg akkor hallottak a dolgokról először, ennyi "előnyt" adott, de mindenki más is könnyen megtanulta és átment.


Az érettségire ugyanúgy nagyon jól felkészítettek, lett egy felső és egy középfokú nyelvvizsgám is, szóval nem nagyon van/volt olyan felsőoktatási intézmény, ahova ne lenne ez belépő államilag finanszírozott szakra. Kivéve, ahova reál felvételi tárgyak kellettek. Én pont amiatt választottam a szakközepet gimi helyett, mert úgy voltam vele, hogy nem akarok évekig szarolni a fizikával, kémiával, biológiával. Hiba volt. 14 évesen fingom sem volt róla, hogy pár év múlva mi fog érdekelni, és nem csak simán alig tanultuk ezeket a tárgyakat, de fakt sem indult, mert kb. senkit sem érdekelt, és így egy rakás dologban nem is gondolkodhattam, mikor arról volt szó, hogy hova is menjek továbbtanulni. Kísérletet egyet sem láttunk, még kémia terem sem volt a suliban, semmi.


Gimiből nem vagy behatárolva, bárhova szeretnél tovább menni, és nem fog a szerencsén múlni, hogy vajon indítanak-e faktot, hogy ne csak tizedikben hallj utoljára a biológiáról, de akkor is csak hiányosan..


Nekem külön egyedül kellett szenvedni, meg fizetni egy csomót magántanárnak arra, hogy felkészítsen utólag az érettségire, mikor aztán rájöttem, hogy a fogorvosi érdekel. Persze lehet, hogy gimiből sem érettségiztem volna ezekből a tárgyakból és először ugyanúgy humán irányba megyek, de akkor később nem az lett volna, hogy szinte a nulláról kezdhetek készülni, úgy, hogy se egy kísérletet se semmit nem láttam életemben, hanem azért ott lettek volna a megszerzett alapok, és a nulláról építkezés helyett a meglévő tudást kellett volna feleleveníteni csak. De szerintem akkor nem néhány éves késéssel és nagy vargabetűvel jutok el arra az egyetemre, ami tényleg bejön nekem, az én sulimból viszont nem volt reális esély arra, hogy felkészítsenek mondjuk egy emelt kémiára vagy fizikára.

2015. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi érdekel, hol laksz stb.
2015. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyelvi, ill. Bp 6.ker
2015. szept. 3. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor egy jobb központival a Berzsenyi nyelvi tagozatát, vagy a Kölcsey Gimnázium bármelyikét tudom ajánlani. Talán inkább a Kölcseyt :)
2015. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk

Szinyei

2018. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aktuális 😄
2018. nov. 11. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!