Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem nélkül tényleg munkané...

Egyetem nélkül tényleg munkanélküli lesz az ember?

Figyelt kérdés
Szinte minden ismerősöm és azoknak az ismerősei is egyetemen tanulnak vagy végeztek már, akár bölcsész, akár informatikus vagy marketing szakon. Ennek a rengeteg embernek - aki egyetemista - hány százaléka fog "lecsúszni" a diploma megszerzését követően és nem értelmiségiként dolgozni hanem esetleg "piszkos" munkát végezni?

2015. szept. 4. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem papír, hanem személyiségfüggő. Diploma nélkül is kétszer annyit kerestem, mint amit kinéztek belőlem, és biztos vagyok benne, hogy diplomával is megtalálom a helyem. De ehhez talpraesettség kell, leleményesség, szervezőkészség, stb. Van, akinek 5 diplomával sincs esélye, és van, akinek diploma nélkül is "bejön az élet". Mert meglátja a réseket, utakat, lehetőségeket és el tudja adni magát.
2015. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Középiskola után nem igazán tudtam, hogy mivel is szeretnék foglalkozni. Egy nem túl erős szakközépbe jártam előtte. Pesten a sima érettségimmel és informatika iránti érdeklődésemmel irodában helyezkedtem el viszonylag jó fizetésért. Nem volt se protekcióm, se családi támogatás. (Azóta is ott dolgozom. Már több, mint 4 éve.)


Tavalyelőtt kezdtem úgy érezni, hogy ez már nem elég. Nem fogok tudni feljebb lépni diploma nélkül, így munka mellett elkezdtem az egyetemet. A csavar az, hogy egy nem túl erős szakot kezdtem el, de én látok benne fantáziát és úgy érzem, hogy eddig is megálltam a helyem diploma nélkül is, akkor az már csak pluszt jelenthet :)

Kezdés óta sikerült kitalálnom, hogy mi az ami még érdekelne. Így, ha befejezem 1,5 év múlva a mostani szakot, akkor szeretnék műszaki képzésre jelentkezni.


Egyébként azt gondolom,ha valakit érdekel az amit csinál és töretlenül jelentkezik, tanul és igyekszik akkor nem marad munka nélkül. (persze ez függ attól is, hogy valaki hol él. Nyilván egy Borsod-megyei faluból nehezebb elindulni, de nem lehetetlen.)


Szóval szerintem nem törvényszerű, hogy diploma nélkül munkanélküli lesz az ember, de ehhez azért kell egy bizonyos személyiség.


N

2015. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én is diplomanélkül vagyok, de már évek óta okleveles villamosmérnököket megszégyenítően dolgozok... Villanyszerelőként kezdtem a mostani cégnél is, azóta irodán vagyok és napelemes rendszereket tervezek. Most fogok ugrani egyet a ranglétrán, jövőre pedig levelezőn le akarom tenni a diplomát.

Szerencsére sok helyen nem a papírt nézik, hanem hogy mihez értesz, és adnak rá esélyt hogy bizonyíts. A tudást meg nem csak iskolapadban ülve lehet elsajátítani az internet világában.

2015. szept. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!