Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » JÓ suli a Giorgio Perlasca?

JÓ suli a Giorgio Perlasca?

Figyelt kérdés

8.os vagyok szerintetek jó?(szakács)

Tanárok?

Közösség?

Közlekedés?

Oktatás?



2015. szept. 8. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Jártam oda, 2 évet, nehéz megválaszolni igazából, mert nagyon sok dolog tanárfüggő, szerencsefüggő, de megpróbálok válaszolni.


A szakma, ha érdekelne, mondjuk a szakács, vagy bármelyik, itt ha jó tanárhoz kerülsz elsajátíthatod az alapokat. De rögtön itt is van az 1. bibi, amit én utálok, hogy a szakközép részbe nincs olyan sok gyakorlat, de nem ezt utálom, hanem azt, hogy ebből következően, kb. heti egyszer van ilyen 2 később 4 órás gyakorlat, meg néhány elméleti óra, de ezek mind olyanok, hogy szakács, pincér, cukrász egyaránt, vagyis mind a hármat rád erőltetik. Szóval ha már most nagyon szakosodni akarsz lehet jobb lenne a szakközép és utána érettségi, nem tudom máshol hogy megy ez, de én ezt utáltam itt. Tehát ha te szakmát akarsz erőltetni, akkor szakácskodásból esetleg ha jó tanárt kapsz, én pl. pincérkedésből kaptam jót, akkor az alapokat elsajátíthatod, de olyan kevés órátok lesz, és mellé még gyakorlaton is lesznek elméletezések, hogy ne készülj magas fokú képzésre.


A tanárok változóak, kaphatsz olyan ofőt, aki úgy jár be, hogy mindent lesz***r és csak eltötyörög, főleg ha egész jól tanulsz simán leigazol neked minden hiányzást, késést, ilyesmi tanárok még vannak egy páran, szakmai és rendes tantárgyakból is, akik tökre lesz****ják szinte nem buktatnak senkit, minimálissal átmehetsz. Igazából az iskolára jellemző, hogy minimálissal átmehetsz, általában az a néhány szigorúbb tanár tantárgyaiból van mindenkinél meg a bukásveszély, de annyit meg meg lehet tanulni, hogy náluk átmenj, mert nincsenek sokan. Pl. a történelem, matek, szakács elmélet lehet nehezebb, mert van egy-két szigorúbb tanár, de a többsége a minimális alatti teljesítményre is továbbenged. Viszont rengeteg a pszichopata, r***hadék a tanárok közt, nem tudom mennyivel több az átlagnál, de nagyon sok féreg emberbe botolhatsz, aki tényleg konkrétan azt élvezi, hogy téged szívathat. Ha pld. egy gyakorlaton olyan tanárt kapsz, borzasztó hangulatba telhetnek ezek az óráid.


Közösség az elmegy, a suli nevéből sokan arra következtetnek, hogy sok a cigány, de nem. Minimálisan több egy átlagos sulinál, nagyrészt fehérek vannak, vagy fehérek közt felnőtt cigányok. Akik bunkó, nagyképű, k**csögök azok is gyakran fehérek... szóval biztos lesznek gyökerek, de nem kell félni, hogy egy csapat kancigány fog élősködni rajtad. Inkább ilyen átlag suttyó, cigis swaggel, meg tetovált h***lyegyerekkel van tele a suli. De igazából sokan csak egyszerűen nem szeretnek tanulni, meg nem túl okosak, de amúgy teljesen normális srácok, lányok, akikkel lehet barátkozni, és tényleg 80-90%-ba fehérek vannak, én olyan osztályt kaptam ahol, fúú szerintem ha volt is cigány, ő se ez a borsodi real cigó volt, hanem teljesen átlagos lány/fiú. Közösség alatt, nem tudom mennyire érdekel a diákokon kívül más... még annyit tudok mondani, hogy amúgy eléggé állóvíz az élet, lehet csak én éreztem annak, mert olyan ofőt kaptam, de semmi osztálykirándulás, rendezvény, meg ilyen közösségi programok stb, bár én pont nem bántam.


Kőbányára elég nagy f**sság bejárni, mert sz**r a közlekedés, de meg lehet csinálni, mert nem olyan vészes. Ott van egy villamos és busz megálló konkrétan a suli előtt, szóval tűrhető, bár én nem szerettem oda beutazni.


Oktatás, hát már leírtam a szakmáról, hogy nem tanítják túl jól, mindent rád erőltetnek, még vannak ilyen egyéb szakmai f***sságok, hogy élelmiszer ismeret, marketing, gazdasági ismeretek, de ezek nem jelentenek nagy gondot, elmennek, nem adnak hozzád túl sokat, én azt tapasztaltam. Tanárfüggő megint, mondom, könnyen átmehetsz, alapvetően alig buktatnak, szinte senki nem bukik meg, azért a jó jegyért már tanulni kell, de ha van kis eszed, elég könnyű. Van, max. 1-2 nagyon jó tanár, van normális, rendes, vannak ilyen belesz***rosabbak, de normálisak, van olyan tesitanár, aki örökké szabad foglalkozást tart, egyáltalán nem volt semmi tesin, soha, vannak idegbeteg, pszichopata állatok, sokféle tanár van, sokféle az oktatás, a jó tanár színvonalasan tartja, a rossz meg sz***rul, ennyi. Én nekem voltak jó tanárjaim, de az volt a tapasztalat, hogy előfordult, hogy elengedtek órán szabad foglalkozásra, vagy alig tanultunk valamit, én 2. évembe többszáz órányi zenét hallgattam, annyi szabadidőnk volt, szóval elég lazás, de kaphatsz olyan tanárokat akikkel nem feltétlen lesz ennyire, de alapvetően lazás, lógni jó, és ha komolyan gondolod, esetleg a továbbtanulást is, ez nem feltétlen baj, mert első 2 év úgyse számít, az érettségi meg mindig könnyű, könnyebb, mint mondjuk amit egy középerős suliba már kikérnek mondjuk matekból. Szóval itt azt a szintet azért megtanítják, amit ha tudsz, simán tök jó helyeken továbbtanulhatsz, és legalább nem tanítanak annyi felesleget és olyan erőkkel, hogy szenvedj és esetleg meg is bukj.


Nem tudom, mennyire vagy képbe, de lesz nyári gyakorlat, 70,105 és 3. évbe utoljára pedig 140 óra, hát elég nagy sz***pás lehet, mert kö***ögök ezek a hotelesek, és porszívóztatnak, meg dolgoztatnak, mint ha pénzért lennél ott és semmit nem tanulsz, szóval értelmetlen szívatás a nyarad közepén csupán az egész. A közmunkát jól megoldják, mert vannak teremtakarítások, félévente egy, ezek kb. 4 órát érnek, sokat így elintézhetsz. Ha jól tanulsz ne gyere ide, mert amúgy könnyen felvesznek célozz meg mást, bár én elvoltam ott nagyjából, lehet te is el leszel, ha idejössz. Az iskola amúgy pénzügyileg elég csöves, örökké ba***tatnak, hogy kapcsold le a villanyokat, meg ilyenek, meg elég koszos is, takarító nincs rendes, lehasználtak a mellékhelyiségek, örökké ott cigizik a sok suttyó, buzernyák, szóval koszos, poros, csöves sz***r ilyen szempontból, mint ahogy szinte egész Kőbánya. Az órák sokszor korán kezdődnek amúgy, gyakori a 0. óra.

2015. okt. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!