Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szabadon választható tárgyak...

A szabadon választható tárgyak mind beteltek első napon. Vajon a regisztrációs hét során fognak még üresedni, vagy már megint nem tudom fölvenni ezeket?

Figyelt kérdés

10 kreditnyi szabvál tárgyat el kell végeznem a képzési idő alatt. Mivel bejárok, direkt hagytam ezekre egy évet (+kettészedtem az alapszakos és minoros tárgyaimat is, mert annyira nem élveztem volna a hajnali 5-kor kelést és 10-re hazaérést mindennap). Ma nem voltam Neptunon egész nap, mondom táncsak marad valamire hely, mire hazaérek.


Nos, nem így történt. MINDEN tárgy teljesen megtelt. Abban reménykedek, hogy tömegesen leadják majd ezeket az első óra után, de vajon van-e értelme reménykednem? Mert ha nem sikerül ezeket fölvennem és elvégeznem, nem fogok még egy félévet csúszni, inkább ott hagyom az egészet és fizetem vissza a tandíjat és a diákhitelt, egy semmire se jó diploma nem ér ennyit.



2015. szept. 8. 23:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát üdv a Neptunon...:D

Le szokták adni, bár nem feltétlen oda lesz helyed, amit eredetileg kinéztél magadnak. Amúgy kérj létszámbővítést a tanároktól emailben.

2015. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindegyik ilyen tárgyon 99/99 fő van. Most jön még a java, a tesi, amit szintén utoljára hagytam. Hattól vehető föl a Neptunban, én meg 10 perce próbálok bejutni.
2015. szept. 9. 05:43
 3/13 anonim válasza:
Kedves kerdezo, fel oraja probalok belepni. Es csak 75%ot ir, tegnap 100nal bejutottam.
2015. szept. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
6:25-kor már sikerült bejutnom. Őszintén meglepett. Viszont hajnal nyolcra mehetek ki pingpongozni a város határába csütörtökönként, úgy, hogy soha nem pingpongoztam és kelhetek nagyjából négykor... teljesen megérte kitalálni, hogy 2 félévnyi testnevelést el kell végezni.
2015. szept. 9. 06:40
 5/13 anonim ***** válasza:

10 kreditet képtelen voltál megoldani legalább 6 félév alatt???

Ennyi idő után a neptun nem hittel működik... de ezt se sikerült megtanulnod.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon érdekelhet, amit tanulsz, ha csak marad valamire hely alapon válogatod a tárgyakat.


Te vagy az, akinek semmi keresnivalója a felsőoktatásban :(

2015. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Képtelen voltam, mert direkt rászántam plusz egy évet ezekre a fölösleges marhaságokra. Mert, mint mondtam, nem akartam hajnaltól késő estig mindennap fönt lenni (nem Téglásról vagy Kabáról, de még csak Hajdúsámsonból járok be, hanem picit odébbról).


Így a neptunos szokásokat se tanultam meg, meg a logikára hagyatkoztam. Mert ugye nyilvánvalónak tűnt, hogy ha már sokaknak föl kell venniük kényszerből ezeket a tárgyakat, akkor sok helyet hirdetnek meg, de nem, ez debrecen (direkt kisbetűvel).


Mivel szabadon választható tárgyakról beszélünk, ami mindenkinek csak nyűg a hátán, ezért természetesen nem érdekel. Olyanok vannak elérhetők BTK-n, mint például "keresztény etika" vagy "modern irodalom". Na most ha én az igen erősen vallástagadó hozzáállásommal odaállítok az előbbire, vagy irodalomra egyáltalán nem fogékonyként az utóbbira, akkor szerinted mennyire fognak izgatni ezek a témák? Semennyire, de kénytelen vagyok "szabadon választani" érdektelen dolgok közt, ráadásul előbbin azt se garantálom, hogy nem vitatkoznék és nem szólnék közbe, hogy ez mekkora marhaság.


Semmi keresnivalóm? Ja, lehet. De ezen logika alapján a testnevelés és szabad bölcsész szakokat meg lehetne szüntetni, mert semmi értelmük. Mindazonáltal amikor jelentkeztem, még volt lelkesedés, csak aztán rájöttem, hogy ezen a szakon nem feltétlenül az a cél, hogy megtanítsanak (idegennyelvi szakról van szó). Ez a csoporttársaimnak is feltűnt, csak az okosabbik része, ami konkrétan a csoport fele volt, ott is hagyta az egészet a francba egy év után. Nekem viszont most már irdatlan mennyiségű tandíjat kéne visszafizetnem, a diákhitelről nem is beszélve. Mindemellett másodéven világosítottak föl arról is, hogy ezzel a diplomával önmagában semmit se lehet kezdeni a tévhitekkel ellentétben, így inkább a B tervre koncentrálok, aminek semmi köze a szakhoz és az egyetemhez úgy egyáltalán.


Remélem, kielégítettem a kíváncsiságodat.

2015. szept. 9. 09:03
 7/13 anonim ***** válasza:

szia! én idén kezdek debrecenben

tegnap tényleg kaotikus volt a helyzet..déltől voltak meghirdetve tárgyak..nos én 10 órakkor ültem oda naivan a géphez...14:00 óráig frissítgettem mint az őrült,de nem sikerült bejutnom..aztán majd nagy nehezen beengedett,természetesen nekem is megtelt amit fel akartam volna venni.szóval hiába ültél volna oda hamarabb,valószínű be se jutottál volna

ma szerencsére a tesi jól ment,én is pingpongra megyek,bár a tesis tárgyaknál szerintem bőven volt választási lehetőség mind időpontügyileg mind helyszínileg..+ nem is volt telített a rendszer.

amúgy ha megkeresel pár tanárt a problémáddal,hogy ezen múlna hogy végezz,akkor csak megengedik..most +1 fő tök mindegy neki.

amúgy ha ezeket a vallásos dolgokat fel tudod venni akkor szerintem vedd fel..még mindig jobb végig szenvedni őket,mint hogy még egy fél évet csússz:SS szerintem

2015. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
anglisztikán vagy?
2015. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nem én mondtam, hogy semmire sem jó a diplomád, hanem te magad...


nem fogok még egy félévet csúszni, inkább ott hagyom az egészet és fizetem vissza a tandíjat és a diákhitelt, egy semmire se jó diploma nem ér ennyit


A csúszás a saját döntésed volt, nem másé, ne siránkozz miatta. Azt meg pontosan tudtad az elején is, hogy milyen szabvál tárgyak vannak, gondoltad, a plusz félévedre találnak ki jobbat?

2015. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

@7+8

Na, akkor jobban is jártam azzal, hogy inkább a hobbim oltárán áldoztam, minthogy fölkeljek hajnalok hajnalán azért, hogy bejussak a délben kezdődő tárgyfelvételre. :D Amúgy nem angolos vagyok, de nyíltan nem akarom leírni, hogy hova járok, mert én kinézem az intézetből, hogy nemtetszésüket fejeznék ki a leírtakkal kapcsolatban. A probléma amúgy az, hogy mindenütt, egységesen 100 főre van meghirdetve az összes szabvál, és ezek vannak szarásig megtelve mind, egytől egyig. Na mindegy, jövő héten még átnézem, hogy hol szabadultak föl helyek.


@9

Alapvetően még nem is lenne fölösleges, ha egyrészt normálisan megtanítják a nyelvet (a közhiedelemmel ellentétben az irodalomtörténet magyar nyelvű oktatása és egyebek SEMMIT nem tesznek hozzá egy olyan szak hasznosságához, amelyikre tolmács- és fordítójelöltek járnak), másrészt pedig nem a negyedik félévben jelenti be az egyik tanárunk, hogy amúgy ez irgalmatlan protekciót igényel és állandó irodai munkát és utazgatást. Akkor meg már inkább leszek kamionos vagy buszsofőr, oda folyamatosan keresnek embereket és a fizetés se rossz. Ja hopp, elárultam a B (és C) tervet.


"Azt meg pontosan tudtad az elején is, hogy milyen szabvál tárgyak vannak, gondoltad, a plusz félévedre találnak ki jobbat?"

Te amúgy jártál valaha egyetemre? :D Csak mert a szabvál tárgyak háromnegyede egészen más, mint 2-3 félévvel ezelőtt... Természetesen akkor se tudom, mi alapján tudták fölvenni őket az emberek, mert akkor is már csak azt láttam, hogy mind tele van.

2015. szept. 9. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!