Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Támadható egy tanár, ha...

Támadható egy tanár, ha felkérésre arról beszél a diákjainak hogy mit tenne ő, ha ma lenne diák-és azt mondja elhúzna ebből az országból? A szülők és a tanárok egy része is keményen támadja. Én meg max egyetértek vele!

Figyelt kérdés

Iskolánkban egy ideje hagyomány hogy a végzősök idősebb több évtizede a pályán levő tanárokat kérnek fel, hogy tartsanak egy előadást arról ha ma lennének végzős diákok, mit tennének, merre indulnának az életben.


Az egyik tanár (mat-fiz szakos) arról beszélt, hogy ha ő ma lenne diák, akkor keményen ráfeküdne az angolra (anno ő még oroszt tanult), és ha elvégezte az egyetemet (nem feltétlen mat fiz hanem inkább prog-info területen) kihúzna külföldre és vissza se nézne többet. Ezt tanácsolja a mai diákoknak-tűnjenek innen el, mert ez egy süllyedő hajó, és ha az embernek esze van nem várja meg míg elsüllyed még előtte dobbant.

Élhetetlen széthúzó ország rabló tolvaj börtönbe való „politikai elittel”, nevetséges bérezésű zéró perspektívájú munkaerőpiaccal stb stb.


Na most ez az egész ugye felkérésre hangzott el. Mi kérdeztük-ő választolt. Ennyi.

A szülők sőt a többi tanár egy része keményen támadja. Rúgják ki, hazaáruló, meghülyült idős korára stb. Mondani se kell hogy a támadók egy kicsi de annál hangosabb társaság. Vagyis nem a többség, csak a hangjuk nagy.


Én meg úgy vagyok vele hogy max egyetértek a tanárral, magam is így képzelem el az életem. Egyetem vmely reál mérnöki téren aztán külföld. Ha csak mosogatni kellek kint akkor mosogatni fogok. Inkább ott kint idegenben mint itthon ebben a trágyahalomban.


Támadható a tanár hivatalos úton emiatt?


2015. szept. 9. 14:44
 1/7 anonim válasza:

Normális tanárnak való ember nyílván nem így kommunikálná ezt le, hanem kb úgy, hogy tanuljatok ugyanis nyitva előttetek a világ, ma már bárhová elmehettek új élményeket új kultúrákat megismerni,és nem mellesleg akár jól is kereshettek közben... ebben nem lenne semmi kivetnivaló és példa értékű tanács lenne...


Viszont amit te leírtál az nem egy tanárhoz méltó szoveg, az pusztán a szokásos magyar mindenhez negatívan hozzáálló depressziós szentbeszéd... mellesleg ha kevesli a pénzét, nem kell ahhoz fiatalnak lenni, hogy kiköltözz szerencsét próbálni... ismerek 50-60 éveseket is, akik mostanában jöttek ki angliába és boldogulnak... szóval szegény tanár nem azért nem jön ki, mert nem fiatal, hanem mert egy gyáva szájhős... és igen így nem kellene gyerekeket tanítani, akiket ambíciókra kellene nevelni, nem pedig pesszimizmusra...


Arrol nem is beszélve, hogy oké a nyugati világban sereghajtók vagyunk, de közel sem élünk rosszul, kb 5milliárd emberhez képest a 7milliárdból, luxusban él az átlag magyar...

2015. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sztem a maygarokat pesszimizmusra nem kell nevelni, ez velünk született. MI vagyunk a két lábon járó pesszimizmus.
2015. szept. 9. 15:08
 3/7 anonim válasza:

Egyébként ebben a "trágyahalomban" is rengeteg ember nagyon is jól elboldogul... soha nem értettem meg azt a hozzáállását az átlag embernek, hogy kevés a bér... ha kevesled a fizetésed, akkor válassz olyan hivatást, amit tudsz egyedül/ vagy saját vállalkozás szinten csinálni, aztán máris annyit keresel amennyit dolgozol...

Én pl asztalos vagyok, intarziákra szakosodtam, otthonról is angol vállalkozásoknak dolgoztam otthonról a saját időbeosztásomban, munkánként átlagosan 1500-2000fontért, egyedül azért jöttem ki, mert egy műbútor asztalos olyan fizetést kínált, amit egyszerűen nem tudtam visszautasítani... pedig otthon is megkerestem az itteni átlag bért... sőt... nem az országgal van a baj, hanem ezzel a mérhetetlen pesszimizmussal... azzal, hogy mindenki a munkahelyétől várja el a megváltást, de senki nem termel semmi magyar terméket...

2015. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Normális tanárnak való ember nyílván



Ez viszont érdekes kijelentés hiszen huszonpár éves kora óta tanít és most 62.

Szóval azért vszínű nem alkalmatlan, mert OKTV re való felkészítéstől kezdve ilyen olyan szakmai elismerés birtokosa.

Ha nem tanárnak való, akkor ez a laza kb 40 éves múlt mégis hogy jött össze neki?

2015. szept. 9. 15:10
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként ebben a "trágyahalomban" is rengeteg ember nagyon is jól elboldogul..


Ez megint egy totál barom kijelentés, mert mindig voltak akik kiválóan elhalásznak a zavarosban.

É-Korea egy normális ország? Az? Vagy egy afrikai háborús banánköztársaság.

pedig ott is vannak akik igen kiválóan eléldegélnek ám!

2015. szept. 9. 15:12
 6/7 anonim válasza:
pont erről tépem a szót, hogy sírtok itt a vacak fizetésetek miatt, de közben gazdagabb vagy a világ 80%-ánál...
2015. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne ezért hivatalos úton támadható? Csak elmondta a véleményét. Én 2 éve végeztem gimiben, nem egyszer hallottam végzősként, hogy tanuljunk nyelvet meg néhány tanár mondta még a mérnöki/műszaki/gazdasági területet, hogy azt érdemes tanulni, és mindenképpen menjünk ki külföldre(ha nem is kiköltözni, de világot látni). ne hiszem, hogy ez egy olyan rossz dolog. De egyetemről is volt egy tanár, aki kiment külföldre egyetemre tanítani, mert hívták. Azért előtte elmondta, hogy nagyon sokáig elutasított az összes ilyet, pedig több külföldi egyetem is ajánlott neki munkát, de úgy volt vele, hogy ő a magyar hallgatókat szeretné felkészíteni, minket akar tanítani, de egyszerűen annyira rossz a helyzet (főleg az oktatás ügyében), hogy inkább kiment külföldre. van vagy 50 körül már, szóval ő nem csak beszélt róla, de el is húzott az országból.

Ha valaki nem akar itt élni akkor miért kell erőltetni? Mindenkinek egy élete van, nyilván fontosabb számára, hogy jól tudjon élni, a lehető legjobb körülményt biztosítani a családjának és nem az az elsődleges, hogy kitűnő patrióta legyen. Ha valaki úgy érzi, hogy külföldön jobb életet tud élni hadd menjen. Senkinek se kötelező itt élnie, ha jobb helyen is teheti. Aki meg nem akar menni, mert inkább hazafinak tartja magát akkor nem megy, ennyi.

2015. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!