Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-GTK-n tényleg színvonala...

A BME-GTK-n tényleg színvonalasabb a közgazdász képzés, mint a Corvinuson és a BGF-en?

Figyelt kérdés

A Corvinus volt a cél, de a bu..zi magas ponthatárok miatt (460, illetve 451) még az önköltségesre sem sikerült bekerülnöm. Nemzetközi gazdálkodás szakról van szó. 447 pontom lett egyébként, de ez most lényegtelen.

Így hát ezen a héten hétfőn megkezdtem a tanulmányaimat a BME-GTK-n. Ez volt második helyen megjelölve, harmadikon pedig a BGF.

Eddig nagyon pozitív a véleményem, igényes a hely, kedvesek az oktatók, tetszik a tanterv, sok benne a hasznos tantárgy.

Na de nem is ez a lényeg. Két oktató is azt mondta a legelső előadáson, hogy jól döntöttünk, hogy a Dunának ezt az oldalát választottuk. (A másik oldalon van a Corvinus.) Azt mondták, hogy jelenleg a BME-n a legszínvonalasabb a közgazdász képzés Magyarországon és hogy a híres könyvvizsgáló cégek (Deloitte, Ernst, stb..) is jobban szeretik a BME-GTK-s diplomásokat.

Illetve az Msc képzésekről is volt szó, hogy a Corvinuson és a BGF-en végzettek szinte mind a BME-re jönnek Msc-re.

Mi ebben az igazság? Mi a véleményetek?



2015. szept. 9. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A BME-t jónak mondják, legalább olyan jó, mint a Corvinus.
2015. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék, hogy ez legyen, de sajnos ez a szokásos önmagasztalás. Én Corvinusos voltam, a legjobb barátom pedig BME-GTK-s volt, most a Corvinuson mesteres, illetve sok ismerősöm van innen is-onnan is.


Nagyon jó a BME-GTK, szerintem olyan, mint a Corvinus "kicsiben". Ha üzleti képzés, akkor 1. BCE 2. BME nagy szakadék után valahol a BGF, utána pedig az összes többi.


Miért jobb a Corvinus?

*a legjobb képességű hallgatók vesznek körül

*több embert tudsz megismerni

*állandó közösségi programok szervezése, kapcsolati tőke értékesebb

*több mint 50 diákszerv

*a munkáltatók a Corvinus diplomára "élveznek"

*a szakma legjobb tanárai (akik általában valamelyik cégnél vezető munkatársak, be tudnak ajánlani)

*angol nyelven tudsz tanulni, tárgyakat (vagy német, francia is van)

*kutatásokban részvétel (ez csak módjával)

*szoros szakmai együttműködés a 3 kar között (üzleti-elméleti közgáz-társadalomtudományok)

*1500 külföldi hallgató

*sok gazdag, elit gyerek

*rengeteg lehetőség, ösztöndíj, pályázat

*emberbarát légkör, semmi tanári szivatás


Miért jobb a BME?

*valahogy jobban tepernek, nem a hírnevükből élnek

*több egyszerűbb, barátkozni vágyó okos vidéki

*jobb anyagi helyzet miatt több tanulás, kormányzati támogatás (több tárgyat kell teljesíteni, kevesebb kreditet kapsz értük)

*tudományosabb atmoszféra (BME-hatás), míg a Corvinus inkább Business School (kb. MIT és Harvard Business School különbség)


Én azt mondom neked, hogy jó a BME-GTK, de tény, hogy onnan kevesebb arányban kerülnek be top cégekhez (kérdés hogy ez az emberanyag vagy a diploma mögötti kisebb hype következménye). Mesterre érdemes eljönni onnan, mert sok vidéki alapszakos nem kerül be a BCE-re és odamegy. Azért menj el a Duna másik oldalára is nyíltnapra, hogy ott mit mondanak ezekről :)

2015. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nagyon nem.


Magyarországon a közgazdászképzésben a Corvinus az abszolút első.

A pénzügy és számvitelben a BGF is nagyon jó. A számvitel területen van olyan jó, mint a Corvinus.

Minden másban viszont a BCE az első.


A többi intézmény csak ezek után következik.


Nyilván minden intézmény próbálja minél jobb színben feltüntetni saját magát.


A BME egyébként egy nagyon kemény és színvonalas egyetem, de nem a gazdasági területen. Műszakiban nemzetközileg is elismert.



Nem azt akarom mondani, hogy minden BME-s gazdasági képzés ócska. Az alkalmazott közgazdaságtan például nem az, de akkor is jóval elmarad a BCE-től.


Egyébként vannak az országban sokkal gyengébb "közgazdász" képzések. Nem véletlenül tettem idézőjelbe.



Viszont még csak alapszakra jársz.

Mesterre felvételizz majd a Corvinusra. A munkáltatók úgyis inkább a mester diplomát nézik (ha van).

Ott már máshogy alakul a pontszámítás és van esélyed bekerülni.


Egyáltalán nincs még semmi sem veszve.



Egyébként a nemzetközi gazdálkodást nem akarom bántani, sem az ott tanulókat, de vannak keményebb, színvonalasabb gazdasági szakok is.

Pl. pénzügy és számvitel, alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemzés (ez csak a BCE-n van, a legkeményebb és legelismertebb az országban).

Ezek sokkal matekosabbak, de többet is nyújtanak.

Természetesen a rájuk épülő mesterszakkal együtt lesznek igazán értékesek.

2015. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

nem ismerem nagyon a GTK-t, de tényeket és véleményeket ismerek (bár nem biztos, hogy erre vagy kíváncsi)..


1. a BME a BCE-től importálta a GTK-s tanári gárdája egy jó részét (kilóra megvette őket, mert felismerték h (akkoriban) gagyi volt a képzésük, mostanra ez nagyon megfordult)..


2. ismerek olyanokat, akik mozogtak a két egyetem hasonló szakjai között, a véleményük összegezve röviden:

BCE (bsc) -> BME (msc) = "halál"

BME (bsc) -> BCE (msc) = "lazább" és "jobb buli"

Olyat nyilván nem tudok mondani, hogy melyik bsc vagy msc a jobb, mert olyat nem ismerek, aki 1-1 bsc-t vagy 1-1 msc-t végzett volna mindkét egyetemen..


3. hallomásból annyit tudok, hogy mára a BME-n jobb a tananyag, viszont a szakma/piac valóban többre díjazza a BCE-t (a hagyományok már csak ilyenek), emiatt igaza van #2-esnek, BCE-re akarnak többen bejutni (ezért is magas a ponthatár) és a kiépíthető kapcsolati tőke is jövedelmezőbb..

(ez nem a képzést minősíti, hanem az emberek véleményét a képzésről, a kettő nem ugyanaz)

2015. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most az egész elemzést kihagynám, hogy melyik a jobb meg melyik nem, az egyértelműen tény, hogy gazdasági területen a BCE képzései a leghíresebbek, nem véletlenül ugyan ezt a "mi jobbak vagyunk mint a BCE" szöveget darálják le BME-GTK-n és a BGF-en is.


Na de a lényeg: a tanár, persze hogy a saját képzését fogja dicsérni.


"Azt mondták, hogy jelenleg a *****-n a legszínvonalasabb a ***** képzés Magyarországon és hogy a híres ***** cégek (*****, stb..) is jobban szeretik a *****-s diplomásokat. "


Csillagok helyére azt írsz be amit akarsz, minden egyetemen elhangzik ez a gólyáknak.

2015. dec. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz tevalyi a kérdés már, de azért leírom én is a véleményemet :) Én is BME -GTK-ra járok, bár én pénzügy és számvitelre. Nekem eddig csak jó véleményem van a karról. Én is így voltam, hogy a Corvinusra nem kerültem be a magas ponthatárok miatt, BGE-re pedig nem szerettem volna. Nem szeretném leszólni a BGE-t mert nem ismerem, azonban egyik ismerősöm ott kezdte a nemzetközi gazdálkodást és most már biztosra van azzal, hogy jövőre átjelentkezik a BME-re.
2016. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A BCE-n végzettek közül szinte mindenki a BME-re jön MSc-re"


A BCE-s végzős évfolyamomból senkit nem ismerek akinek eszébe jutott volna nem BCE-n vagy külföldön csinálni a mestert. Jókat hallottam én is a BME-ről, de azért ne túlozzunk.

2016. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

# 3/7 Időpont 2015-09-23 11:09 választ kik pontozták le?


Mert nagyon jól leírta az illető és ha tetszik, ha nem, igaza van.


Akik lepontozták azoknak savanyú a szőlő vagy csak ennyire nincsenek képben a magyarországi közgazdász képzést illetően?

2016. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!