Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolát javasolnátok?...

Melyik iskolát javasolnátok? (erősebb gimnáziumok) (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeptemberben lettem 8.-os, viszont a továbbtanulással kapcsolatban elég bizonytalan vagyok.

Van pár iskola amiken gondolkozom (Karinthy,Kossuth,Xantus), de igazából még nem tudnám összeállítani a sorrendet.

Mindenképpen egy erősebb iskolát választanék, ahonnan majd egy jó egyetemet tudnék menni.

Eredményeim:

Az átlagom: 4,9 volt hetedikben, egy négyessel, ami a matek volt. Sajnos a tanárunk nagyon kemény 4.8-tól adja meg az ötöst nekem meg csak 4,7 volt az átlagom.

A többi tantárgyból 5-ös lettem (biosz,föci, meg pár másik tantárgyból még kitűnő lettem, de azok töltelékek(ének,technika stb.)

Lényegében ilyen lenne a teljesítményem.

Vissza térve a gimnáziumokra, amit még fontosnak tartanék az az idegennyelv magas fokú tanítás. Általánosban 8. éve tanulom az angolt, és ha minden jól megy közép fokú nyelvvizsgával megyek majd továbbtanulni.(Alap fokúm már van)

Ezért néztem a Karinthyt, mert az úgy beleillet minden elképzelésembe. Angol, de főként a német két tannyelvűre jelentkeznék. Szerintetek van esélyem bekerülni? Vagy a fent említett dolgok mellett milyen iskolákat tudnátok ajánlani, ahova felvehetnek? :)

Előre is köszönöm a válaszokat....



2015. szept. 10. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján mindenképpen a Karinthy kéttannyelvűjét javaslom elsősorban, ott az 5. év végén min. két felsőfokú nyelvvizsgával végzel. Nagyon jó eséllyel indulsz a felvételin. Hasonló általános iskolai eredménnyel én 4. legjobbként jutottam be a német kéttanba. A matek szempontjából is hasonló voltam (nem Györgyi néninek hívják a matek tanárodat?).

Ha németet szeretnél tanulni,akkor javaslom még a Német Nemzetiségi Gimnáziumot (DNG), valamint a Madách Gimnáziumot is.

Szetintem a sorrend: 1.Karinthy, 2.DNG-Madách, 3.Kossuth, 4.Xantus.

Az írásbelire viszont készülj!!!!!! Az sokkal jobban számít, mint a mostani jegyeid.

2015. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De, ő a tanárom! :D és köszönöm a tippeket, akkor úgy néz ki a Karinthyt mindenképpen bejelölöm, :)
2015. szept. 14. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, teljesen.

Viszont, én a Xantust nagyon nem ajánlom, az első nyelvet (ami szerintem ott csak az angol lehet) nagyon jól megtanulod, a második nyelv tanártól függ, hogy igen, de legtöbbször azt lazán veszik, nem nagyon tanulod meg. Illetve nagyon sok a sznob, és a cicababa.


A Madáchot én is ajánlom, de a szóbeli magyar része nagyon érdekes, szóval csak a szimpátiától függ. Elég különös dolgokat kérdeznek, és a szóismétlést például nagyon nézik, meg hogy választékosan beszélj.


Esetleg a Kölcsey nyelvi előkészítős angol + németes tagozatát ajánlanám még, kicsit gyengébb suli, de szerintem ha minden kötél szakad, ez is megteszi :)

2015. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint oda jársz általános iskolába, ahova én is jártam (én 2014-ben végeztem).

Most Karinthy-s vagyok és nagyon szeretek ide járni!

Lehet, hogy találkozunk... Jó készülést a felvételire! Drukkolok!

2015. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2# Igen a Xantusról én is sok negatívumot hallottam (köztük amit te is mondtál), úgyhogy valószínűleg még sem fogom bejelölni. Folyamatosan olvasom a véleményeket, de a negatív fölényesen vezet...

1# Kösziii :)

2015. szept. 16. 19:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igen :( Mindenesetre érdemes elmenni a nyílt napra, hogy a saját szemeddel is lásd :) Mégiscsak a te véleményed számít a legfontosabban.
2015. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Ahogy a legtöbben, én is elég sok negatívumot hallottam a Xantusról. Mégis bejelöltem. Utolsó helyen, mentőövként. Végül ide kerültem és IMÁDOM! Egyáltalán nem tartom magam sem sznobnak, sem plázacicának. Értsd: a délutánjaimat nem a plázában töltöm, nem a pasik az egyetlen téma amiről tudok beszélni, nincs egy kiló vakolat a fejemen-nem is festem magam-, nincsenek fullmárkás ruháim. Természetesen vannak ilyen osztálytársaim/évfolyamtársaim, de meglepő módon ők is nagyon aranyosak,kedvesek és segítőkészek. (Mellesleg sznobok és plázacicák mindenhol előfordulnak)

A legtöbb iskoláról vannak kialakult előítéletek, mégis szerintem érdemes eljönnöd nyíltnapra és megnézned a saját szemeddel:) (Én pl a Berzsenyiről hallottam azt, hogy csak nyomik járnak oda, de erre két barátnőm is sikeresen rácáfolt)

A tanítás színvonala is elég magas, KELL tanulni. A legtöbb tanár jófej, egyedül a töritanárt nem bírom, de persze ez is főként személyiségtől függ. Amúgy több ismerősőm is végzett itt, akik most külföldi egyetemre járnak.(:

2015. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Legjobb barátnőm nővére is oda jár, és neki is nagyon tetszik :) És igazad van, mindenkinek más a véleménye... De akkor mindenképpen elmegyek a nyílt napra, megnézni :)

2015. szept. 24. 19:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó a Kossuth is
2018. okt. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Végül melyik

lett ?

2018. okt. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!