Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabadon választható tárgyak...

Szabadon választható tárgyak közé tartozik a szakhoz köthető tárgy is, vagy csak az attól független, az egész intézmény részére meghirdetett tárgy?

Figyelt kérdés

Szóval ugye 10 kreditet össze kell szedni a képzés végéig értelmiségi modulokból. Ezekhez hozzátartoznak azok is, amelyeket az a szak hirdet meg, amire járok, vagy csak azok, amik az "egyéb intézményi tárgyak" szekciónál jelennek meg?


Eddig úgy tudtam, hogy az előbbi a helyzet. Azonban most nézelődtem Neptunon, és azt találtam, hogy mind a szakomon, mind az attól függetlenül meghirdetett és teljesített tárgy is "szabadon választható" megnevezéssel szerepel a listában. Akkor most nem kell a teljesen szakidegen tárgyakból fölvennem?


2015. szept. 12. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden tárgy szabadon választható, ami nem szerepel a mintatantervedben.
2015. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na, és pont ez a baj. Tárgyfelvételnél kiválasztom a mintaterves tárgyakat, de azok közt is van szabadon választható - ellenben az "egyéb szabadon választható tárgyak" pontot bejelölve nem jelenik meg semmi. Na most az előbb említett tárgyak vajon hova tartoznak tulajdonképpen? Egy ilyet fölvettem előző félévben, és szimplán csak szabválnak mutatja a Neptun az előző féléves adataim közt - pedig az is a mintatanterviek közt volt.
2015. szept. 12. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Technikailag benne van a mintatantervben, mert az egy ajánlott szabadon választható, tehát ajánlják, hogy azt vedd fel. De mivel nem kötelező tárgy, ezért szorosabb értelemben nincs a mintatantervben.
2015. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!