Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék angol tanár lenni....

Szeretnék angol tanár lenni. Hogy képzeljem el a képzést?

Figyelt kérdés

Idén jelentkezem egyetemre. (valószínűleg ELTE) Az bizti, hogy tanítani szeretnék, csak ugye 2 szakot kell választani és a töri mellé az angolt gondoltam... Igazából megy és szeretem. Illetve elhelyezkedésben is átlépi az állami iskola kereteit (pl nyelviskola). Csak félek, hogy nem lennék elég jó benne.


Valaki tudna egy átfogó körképet adni az anglisztika, ill angol-xy tanárszakokról?



2015. szept. 13. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Angol tanár akkor lehetsz, ha angol leszel...
2015. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez fárasztó vicc volt, vagy fogalmad sincs, hogy hogy működik? :D

Kérdező, nem kell megijedni, arra van az egyetem, hogy a végére jó legyél. A tanári képzés olyan, hogy vannak szakos óráid (töri és angol) különböző témákban. A törit nem tudom, mik vannak, de angolból nyelvészet, kultúra, irodalom, mind angolul (ettől lesz a végére nagyon jó / tökéletes az angolod). Ezen kívül különböző pedagógia és módszertan órák.

2015. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De, tudom, hogy működik. Csak azt is tudom, hogy zongorázni lehet a különbséget az angol tanár és az angoltanár közt.

Ne tanítson idegen nyelvet, aki magyarul sem tud.

2015. szept. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En angol-töri tanáris vagyok az elten,idén kezdtem. Nagyon ráérek most igy vizsgaidöszakban hajnali 4kor gyakorikerdesekre irogatni haha :D

No,hát igazából ha van egy középfoknál picit jobb angolod nem kell parázni. Az első félévben a két legfontosabb tárgy az angol nyelvgyakorlat és a tudományos iráskészség. Utobbitol mindenki nagyon fél és először idegenkedik tőle,de aztán csak sikerülni szokott többnyire a félévzáró zh :D Nyelvgyak nagyon függ a tanártól,ha máker vagy akkor be tudsz kerülni jó tanárhoz és az nagyon nagyon jól meg fogja alapozni a dolgokat (ezen az órán főleg nyelvtan,beszéd,vocabulary meg ilyenek vannak,tehát mondjuk basic csak egyetemi szinten való ismétlése annak amit már tanultál). Ez az óra készít fel a legjobban az alapvizsgára,ami 2.félév végén van és sikerülnie kell mert különben au revoir az egyetemről,értsd kvázi eltanácsolnak :D És azért ez a kettő a legfontosabb mert van belőlük 1 és 2,magyarul egymásra épülnek,tehát ha megbuksz valamelyiken akkor csúszol egy félévet.

Én személy szerint nagyon nagyon szeretem a sulit,különösen az angol szakot:) szerintem rengeteg a jó tanár,van egy aki szerintem hátralevő életemben példaképem lesz(na ezért fontos a nyelvgyakorlat!!!!:D). Meg úgy az egész jó:) a töri is klassz,ott is van 1-2 emberke akik nagyon nagy szaktekintélynek számitanak töris berkeken belül,némelyiknek elég jó az előadása is. Első félévbe pl vtöbb volt az angolos tárgyunk,2.ban jóval több lesz a töri. És persze a PPK-s tárgyak,ami szintén tanárfüggő tud lenni,mert ahova én jártam ott borzasztóan jó volt az előadás,olyan király jegyzetem volt mint soha életembe,egyértelműek a követelmények(már csak a vizsgát kell megirni:D)... viszont a többi tanár aki ezt a tárgyat tartotta,mindegyikről azt mondták h botrányosan rossz.

Bár én már nagyon ki vagyok élvezve erre,hogy rengeteg minden múlik egy tanáron,de összességében azt tudom mondani,hogy sztem nagyon jó az angol-töri tanári szak és bátran ajánlom :)

2015. dec. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!