Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményeket kérnék, melyik...

Véleményeket kérnék, melyik érné meg jobban jogon belül?

Figyelt kérdés

2017-ben fogok érettségizni, és nagyon érdekel a jog. Már fel is vettem a töri- és angol emelt órákat, és most kicsit beijedtem, hogy ha elvégzem a jogi egyetemet, nem fogok normális munkát találni. Mivel nagyon érdekel, ezért biztos vagyok magamban, hogy elvégezném. Csakhogy eléggé belém beszélték, hogy nehezen lehet vele elhelyezkedni... Nyilván van a jogon belül is több lehetőség (leginkább ügyvédnek állnék), de a jog más területei is érdekelnének.


Ez az A terv. B tervnek még mindig ott van, hogy informatikai szakmám lesz érettségi végén B2-es nyelvvizsgával, szóval ha nem jönne össze, akkor is tudnék hova menni... Csak még is...


Ezért szeretném mindenki véleményét megkérdezni/esetleg tapasztalatokat!


Köszönöm! :)



2015. szept. 13. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, de ezen olyan jót nevettem, "leginkább ügyvédnek állnék". :D Tudod te egyáltalán, hogy ez hogyan működik? Megszerzed a diplomát, azután 3 évig kell ügyvéd jelöltnek lennek, majd jogi szakvizsga, ezután lehet saját irodád, vagy tovább dolgozol másnak. Nem olyan egyszerű ám. Én 1 hónap alatt találtam munkát, nem voltam sehol sem protekciós, 4,5-tel diplomáztam.
2015. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen tisztában vagyok vele, hogy mire vállalkozom, és hogy a 3 éves szakmai gyakorlat alatt derül ki, hogy ki merre hova. Közjegyző, ügyvéd, bíró, stb... Normális választ kértem, de azért kösz. :"D
2015. szept. 14. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Most bizonyítottad be, hogy mégsem tudod :) De nem baj, 16 évesen még csak az érettségire gyúrj rá, aztán az egyetemen jön az igazi tanulás. Nincs olyan, hogy szakmai gyakorlat, miről beszélsz? Egyetem után elmész dolgozni, ott orientálódsz. Nem a 3 év után derül ki, hogy te ügyész, ügyvéd, stb. leszel. 3 év csak annak kell, aki ügyvéd akar lenni, ott leszel ügyvéd jelölt egy ügyvédi irodában. Ha bíró akarsz lenni, akkor bíróságon kell elkezdened dolgozni mint fogalmazó. Hjajj, inkább tanulj csak az érettségire, hagyd az egyetemet még, oda be is kell ám kerülni és el is kell végezni.
2015. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de akkor te leghamarabb 2022-ben végezheted el a jogi egyetemet, és ha mindent azonnal csinálsz, akkor a hároméves joggyakorlatod leghamarabb 2025-ben járhat le. Ergo nyugodtan kijelenthetjük, hogy 2026 előtt biztosan nem lesz szakvizsgád.

Szóval, őszintén, 2015-ben választ szeretnél arra kapni, hogy majd 2026-ban mi lesz a legjobb neked?

Nem tudjuk!!

2015. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Nyilván van a jogon belül is több lehetőség (leginkább ügyvédnek állnék), de a jog más területei is érdekelnének. "


Furcsán megfogalmazott mondat. Az előbbiekkel egyetértve még sajnos hiányosságok vannak ezzel kapcsolatban. Elhelyezkedni pedig el lehet, rokonaim, barátaim, akik az ELTE-re jártak 1 hónapon belül talált Megfelelő! munkát magának.


Kis bepillantást adok: rengeteget kell tanulni, a könyvek mérete óriási, elborzad az ember, ha centiben, ill. oldalszámban mérik az anyagot. Absztraktul, elvontan megfogalmazott tételeket, normákat kell alkalmazni az életben felmerülhető helyzetekre, illetve, ezt a metódust tanuljuk meg úgy, hogy a jogszbályoknak lehető legpontosabban a tartalmát megtanuljuk.


A tanácsom: Tanulj, ha pedig érdekel, akkor add be! :)

2015. okt. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!