Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenkinek van ilyen tantárgy...

Mindenkinek van ilyen tantárgya egyetemen?

Figyelt kérdés
Akármit csinálok, nem értem. Nem is érdekel, így még nehezebb a tanulás.
2015. szept. 15. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
nem ártana esetleg leírni milyen tantárgyra gondolsz
2015. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fizika
2015. szept. 15. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
nincs
2015. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi, hogy van-e fizikád. Hanem, hogy alapvető-e, hogy 1 olyan tantárgy mindig van, ami nem megy.
2015. szept. 15. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Amolyan "mumus" tantárgy nekem mindig volt az egyetemen, ami bár egybevágott a szakkal, de valamiért nem szerettem annyira. Nem ilyen volt, de legextrémebb a közgazdaságtan volt nyelvszakon...na ezt nem egészen értettem, hogy minek kell. De hasznos volt, meg ment is, csak nem vágott bele a profilba.
2015. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem érdekel, akkor iratkozz ki. Minek jelentkeztél oda, ami nem érdekel...
2015. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus példa egyébként, sokan teljes tudatlanságban választanak egyetemet. Van aki jelentkezik mérnöknek, de nem mondta neki soha senki, hogy a mérnöki szakmának van valami köze a fizikához.

Másik: Jött valaki a multkor, hogy ő villamosmérnökire megy. De nem mondta neki senki hogy ott majd kell kőkeményen programozni. Persze hogy kibukott rögtön...


Nem is értem, mi ez az óriási tájékozatlanság mostanság. Ott van az internet, meg mindenki az okostelefonját nyomogatja... Úgy jelentkeznek egyes emberek egyetemre, hogy fingjuk nincs arról, hogy mivel kapcsolatos a szakma. SZámomra érthetetlen...

2015. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam tájékozatlan. Csak mindenki azt hangoztatta, hogy a biológia, kémia, matekon van a hangsúly. A fizika teljesen elhanyagolható. Erre meg szívatnak minket belőle rendesen.
2015. szept. 15. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan tárgyam nincs szerencsére ahol a "ha fejre állok sem megy" érzésem van. Szerencsére még a matek I-II is sikerült, pedig nem vagyok egy zseni, de nagyon sok időt rászántam otthon.


Olyan van ami egyáltalán nem érdekel és a legkönnyebb részt is nehezen tudom megjegyezni belőle. (De ez ilyen magolós, tölteléktárgy) Szerencsére nem is a szakba vág.

2015. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok. Nem írtad egyébként, hogy hányadik féléved ez (gondolom az első). Azért 2. héten még ne várj csodákat, hogy egyből mindenből profi leszel.


Neten már nagyon sok mindent meg lehet találni. Én sokszor ott kerestem matekra anyagokat, magyarázatokat, bármit ami egy kis megvilágosodást hozhat.

2015. szept. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!