Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez megengedett...

Szerintetek ez megengedett egy pedagogusnak?

Figyelt kérdés

Tegnap hianyoztam iskolabol(vervetelen voltam), es ma azzal fogadtak a tobbiek hogy "kepzeld ma aztmondta tanarno hogy 'na latjatok milyen jo hogy nincs itt xy(azaz en) ,milyen csond volt es milyen jo volt az ora nelkule' " mindezt nevetve, sot rohogve meseltek el nekem. Ezt latva a legjobbnak velt baratnom megkerdezte ,hog most mitortent hogy iyg megszeppentem, latva hogy mar majd' sirok, de ez mindegy is. Szerintetek ez igy oke? En reagalom tul? Ez megengedett tanari magatartas, hogy masok elott megalaz es kinevetnek? Igaz en vagyok a legrosszabb, de csak rajzolgatok es barmit mondok halkan, mas hangosan reagal. Nagyon rosszul esett. Mit gondoltok?

16/lany/masodikos gimnazista



2015. szept. 15. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem megengedhető. Egyáltalán nem. De helyesen fogalmaztál: ha a "barátaid" szerint ez vicces, és egyikük sem kérte ki a nevedben, hogy ilyet mondott a hátad mögött, akkor azok nem barátok! Akkor sem megengedett senki részéről, ha te vagy a "legrosszabb" (bár véleményem szerint rossz gyerek nincs, csak szr tanár, aki nem tud lekötni). N32
2015. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megengedhető. Ha zavarod az órát, mindig problémát okozol, akkor ne csodálkozz, ha a tanár kifakad. Az megengedhető, hogy te nem viselkedsz órán normálisan? akkor az is, hogy ezt valaki szóvá tegye.

És valóban sok rossz tanár van, de attól, hogy nem tud minden elkényeztetett kislibát lekötni még nem biztos, hogy ez is az.

2015. szept. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nettó százezerért sz*rnék én a fejetekre. Tőlem mindenki azt csináljna az órán, amit akar, elmondom az anyagot, ha az egész osztány megbukik, az meg a ti bajotok...
2015. szept. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted megengedhető egy diáknak, hogy folyamatosan zavarja az órát, magasról lesz.@rva a tanár és esetleg a többi diák igényét, miszerint tanítana/tanulna? (Nekem ne mondd, hogy te csak csendben rajzolgatsz a sarokban... ilyen nincs, hogy ezért azt mondja bárki, hogy "milyen csönd volt nélküle", nyilván akkor veled nem volt csönd.) Szerinted a tanárnak nem esik rosszul, amikor nem tudja a munkáját végezni, mert fegyelmezéssel kell töltenie az órái felét, és ezért folyamatosan b.@sztatva van odafentről, és még a szülő is azt mondja, hogy tessék fegyelmezni a gyereket, de ha megteszi, azért jön a retorzió, fegyelmi tárgyalás...stb.? Szerinted így 2015-re megmaradt még bármiféle eszköz egy pedagógus kezében a fegyelmezésre? És az nem esik neki rosszul, hogy a rendbontó diák "mások előtt megalázza" azzal, hogy semmibe veszi? És az, hogyha a neveletlen kölyök, akit fegyelmezni nem szabad, tanítani meg nem lehet, sz.@r jegyeket visz haza, azért is a tanár a hibás? Nagyon unalmas már, hogy a diákoknak csak jogaik vannak, a tanároknak meg csak kötelességeik. Te soha semmi rosszat nem mondtál még egy tanárodra sem másoknak a szabad véleménynyilvánítás vagy szólásszabadság, vagy hasonlóan hangzatos jogok nevében? Egy pedagógusnak már nincsenek meg ugyanezek a jogai (sem!)? Le lehetne mostmár szállni a földre, mert ez a hozzáállás nagyon nem normális, ami itt a kamaszok fejében van.
2015. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szar jegyeket? Ja lehet..3,7re nem adta meg a negyest:) es minden dolgozatnal lefele kerekitett. Igen, csondben rajzolgatok, hozzam beszelnek. Es igy se voltam rossz tanulo. Es en egyaltalan nem szarok az orajara, ha meg igen nem mindegy hogy otthon vagy ott tanulom meg? En senkit nem zavarok, senkivel nem kezdemenyezek beszelgetest. Es erdekesmodon csak ez a tanar teszi szova, 5os magatartassal :)
2015. szept. 20. 16:25
 6/8 A kérdező kommentje:

Mellesleg jo nagy faszparasztok vagytok elsot kiveve XDD elkenyeztetett kis liba meg szalljak a foldre. Nem birni

Koszonom a szep napot

Roppant vicces volt

Remelem kapok tobb hasonlo jellegu frappans valaszt ,ilyen ertelmes vagy esetleg ugyanazon emberkektol

Elore in koszi, tenyleg

2015. szept. 20. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát aki nem ért veled egyet, és ennek őszintén hangot ad, sőt, észérvekkel (a konfliktus másik szereplőjének szemszögéből való megvilágításra gondolok) alátámasztja a véleményét, az "faszparaszt". Én kérek elnézést, hogy egy 16 éves lányt néztem annyira érettnek, hogy felfogja a mondanivalómat... a válaszodból süt, hogy arra sem vetted a fáradtságot, hogy megpróbáld megérteni, amit írtam, csak annyit fogtál fel belőle, hogy a válaszom sérti a fene nagy önérzetedet, és erre azonnal ész nélkül támadni kell. Tökéletes példa vagy arra, hogy mit hoz ki a gyerekekből ez a mai divatos vadliberalizmus.

A szövegértési hiányosságokról nem is beszélve (egy szóval sem írtam, hogy rossz tanuló vagy, tudod, az E/3 személyrag azt jelenti, hogy általánosságban beszéltem).

A stílusod és az eddigi reakcióid alapján az a logikus következtetésem, hogy erre vagy nem fogsz reagálni, vagy ész nélkül elkezdesz majd sértegetni. Előbbi szóra sem érdemes, utóbbira pedig nem vagyok kíváncsi, ezért most szólok, hogy ezt a kérdést törölni fogom a megválaszoltjaim közül, ergo nem fogom látni a válaszodat, szóval nyugodtan spórold meg magadnak az energiát, amit a szidásomba/köpködésembe fektetnél. További szép napot!

2015. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rólam van itt szó, nem általánosságban írtál választ, de semmi baj. Esetleg te is egy ilyen tanár vagy, akit utalnak a gyerekek? Vagy nem értem mi ez a passzív agresszió, amit olvasva is hallani...
2015. szept. 29. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!