Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE Kossuth Lajos Gyakorló...

DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumban milyenek az osztályközösségek?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok és oda járok (hatosztályos, humán). Úgy gondolom, hogy az osztályközösség szörnyű. A fiúk és a lányok teljesen elkülönülnek, mindenki az iPhone-ra megy és mindig csak a facebookon lógnak.

Már az első évben sem éreztem olyan jól magam, de ott volt az iskola mellett a néptánc, ahol rengeteg barátom volt. Most ott csoportbontás volt és én másik csoportba kerültem tőlük. Egyedül érzem magam és kíváncsi vagyok, hogy próbáljak-e meg felvételizni, vagy maradjak.

A tanáraim nagyon jók és ezért vagyok bizonytalan, mivel egy másik iskolában, vagy akár ugyanitt egy másik szakon nagyon rosszakat is kifoghatok.

Milyenek az osztályközösségek? Menjek, vagy maradjak?



2015. szept. 17. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyik baratnom osztalytarsad:D

Egyebkent en is azt hallom mindenkitol,hogy a Kossuth ilyen. Persze szemelyes tapasztalatom csak arrol a sulirol van,ahova en jarok.

2015. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 misshutcherson válasza:
Szia! En eggyel alattad vagyok,humanon. A mi osztalykozossegunk velemenyem szeint igen jo,persze,az iphone itt is népszerű. Mindenki próbál segiteni a másiknak,ha tud,es bárkivel el tudsz beszélgetni. Az elejen én ia gondolkoztam a nyolcadikos felvételin,de semmi pénzért nem mennek. Szerintem te se tedd(bar,ha tanit Czimer,akkor jol teszed 😂 vicc volt.) . Ennel csak gyengébb suli van,szerintem az ofotokkel kene errol beszelni(ki az ofotok?) Bocsi a hibákért,telorol vagyok
2016. jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ennel csak gyengebb suli van."

A legjobb baratnom Kossuthos,en a Fazekba jarok. Rengeteget tanul o is,de rendszeresen kiakad azon,amennyit nekem kell. A rangsor nem mindig mond el mindent.

2016. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 misshutcherson válasza:
Kedves hármas,hidd el,hogy nem rangsor alapján mondom. Unokanővérem a Fazekasba járt,keresztanyum a TÁG-ba,egyik barátnőm pedig az Adyba,keresztapám Kossuthos volt.Tudom,hogy miről beszélek. Olvastam gyakorin,hogy valaki senki kedvéért sem adná be a gyerekét a Kossuthba,mert ott egy "buborékban" élnek az emberek,és a szakközép,na az megtanít az életre. Bár kicsit elkanyarodtunk az igazi kérdéstől,véleményem szerint tanáronként változik a tanulandó anyag mennyisége. Például általánosban az egyik magyartanár kért két hétre két verset,míg egy másik 3 hétre egyet,így ez alapján kicsit szubjektív a dolog,meg attól is függ,hogy milyen szakra jár a barátnőd illetve te magad.
2016. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En kettannyelvus vagyok,mi ezert is tanulunk sokkal tobbet. Nyilvan nehezebb elsajatitani egy torilecket idegen nyelven,mint magyarul. Az meg,hogy x eve melyik iskola milyen volt... Teljesen mindegy.

Bar nem akarlak meggyozni,nyilvan minden iskola mas,de azert ez egy kicsit meresz kijelentes volt a reszedrol.

2016. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül maradtam, mert az osztályközösség kezd jobb lenni, emellett már több barátom van (van akikkel jobban el van mélyülve a kapcsolatunk, van akikkel nem).

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 19. 17:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Bár akkor a kérdés már nem aktuális, azért egy pár sort írnék én is :)

Nálunk is elég érdekes dolog ez az "osztályközösség" (én most vagyok 11. osztályos), van 1-2 ember, aki akarva-akaratlanul folyton szétzilálja az osztály esetleges közös terveit. Nálunk az osztály 4-5 nagyobb alegységből (ha tetszik, "klikkből") áll, és ezen belül 8-10 kisebből, gyakorlatilag (a nagyobb csoportokba verődő ivócimborákat leszámítva) 2-3 fős társaságokra bomlik. Szemtől szembe megy a mosoly, meg a jópofizás, csak hátat ne fordíts, mert akkor jajj neked...


De ez mindenhol így van, nem csak a Kossuthban. (Legalábbis az ismerőseim /TÁG, Fazék, Ady, Csoki, Bethlen/ ugyanerről számolnak be.)


Őszintén szólva én is néhány tanárért maradtam itt, bár az utóbbi időszak személyi-, és házirendváltozásai eléggé elkeserítettek... :/

2016. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!