Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mukordik a felveteli?...

Hogyan mukordik a felveteli? 9. be

Figyelt kérdés
Ugy ertem elobb bejeloljuk hova akarunk menni es utana van a kozponti vagy elobb kozponti es utana sulik. Es altalaban mikor vannak nyiltnapok? Es ha bejelolok 3sulit es mindharomba felvesznek barmelyikbe mehetek vagy abba amibe elsonek jeloltem
2015. szept. 18. 18:58
 1/3 Viven kérdései ***** válasza:
Megjelolod a sulikat.A központi előtt a nyíltnapok.Központi lemegy.1 helyre felvesznek.Lesz lehetőséged fel cserélni a sorrendet ha kell amiutan megirtad.
2015. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rossz.

Elmondom a helyes sorrendet, időrendi sorrendben, az előző kicsit kuszán írta le.


1. felkészülés, iskolakinézés-választás, nyílt napok (kb. október közepétől december végéig folyamatosan, iskola honlapján bővebb infó) stb.

2. központi felvételi januárban

3. megjelölöd a sulikat, és beadod az iskoládnál a kitöltött papírt

4. behívnak szóbelire, szóbelizel

5. Kijön az ideiglenes rangsor.

6. Ha ért valami pozitívabb, vagy negatívabb élmény a szóbelin, módosítasz a legelső rangsoron, és a módosító adatlapot beadod a sulidnál.

7. Áprilisban jön a levél a sulitól, hogy hova vettek fel.


Ha bejelölsz 3 sulit, és az ideiglenes rangsor alapján felvettek mindháromba, választhatsz, hogy melyikbe mész, és ha az nem úgy szerepelt az első rangsorban, módosítasz.

Ha nem vettek fel az ideiglenes rangsor alapján, de még simán bekerülhetsz, akkor azt jelöld elsőnek, amelyik a legjobban tetszik, és ha abba felvesznek, már nem mehetsz mondjuk a második-harmadik megjelölt iskoládba, még akkor sem, ha oda is felvettek volna a pontjaid alapján.

2015. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Viven kérdései ***** válasza:
Basszus arra válaszoltam ami érdekelte.Én is tudom hogy van...
2015. szept. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!