Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ponttal jutnék be ezekbe...

Hány ponttal jutnék be ezekbe a gimnáziumokba?

Figyelt kérdés
Fazekas, Eötvös, Radnóti, Apáczai. Nem csak a központi, hanem a vitt jegyek is érdekelnének, és az is, hogy melyik suliba melyik tantárgyak jegyeit nézik. Előre is köszi :)

2015. szept. 20. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

200-hoz legyen közel.

Tanulmányi eredményeidnek 5-ösnek kell lenni/matek,magyar,töri,nyelvből biztos kell az 5 ,még nem tudom milyen tárgyak kellenek már régebben felvételiztem/ ,mert nagy a túljelentkezés és csak a legjobbak kerülnek be.

Gyakorolj sokat a felvételire ,elsősorban írásbeli ,aztán az addigi pontjaid alapján hívnak be szóbelire.

2015. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly felvételiztem az E5vösbe (most vagyok ott gólya) az effes humán tagozatra. 87 pontot írtam (45 matek, 42 magyar) 48 pontot vittem (volt 1-1 négyesem 7.-ben és 8.-ban) a szóbelim pedig olyan 47-48 pont között volt. És, mint olvashattad, ennyi elég volt :)

Még annyi, hogy ezeknél a suliknál azért kell a minimum 85-90 pontos írásbeli (évtől is függ), szóval arra hajts rá nagyon. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj. :)

2015. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem csak a pontoktól függ. Az első az hogy nem mindegy hogy 100 gyerek közül 40-et vesznek fel, vagy 400 gyerek közül 40-et. A második pedig az hogy minden iskola máshogy számolja a pontokat (de a pont számítást azt általában a suli a honlapra kiteszi). Viszont ahogy nézem itt az összes gimnázium szóval egy 4-es körüli átlagot produkálva nagy eséllyel felvesznek. Engem 3.7-es átlaggal vettek fel kéttannyelvű szakra.
2015. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Radnótiba nem mehetsz nyolcadik után sajnos... Ott csak nyolcosztályos és hatosztályos gimnáziumi részleg van.


A Fazekasba furcsamód könnyebb bejutni (nem könnyű!), mint az Eötvösbe. 77 pontos központival + max. jegyekkel behívtak volna humánra, ha megjelöltem volna. Természettudományosra több kellett.


Az Apáczaiba is behívtak volna, de azt sem jelöltem meg. Természettudományos szakra, meg a reálosabbra itt is több kellett, humánra kevesebb.


Eötvösbe a humánra 79 pontos központi + max. hozott pont kellett, hogy behívjanak szóbelizni (!), és aki maxosat szóbelizett, éppen kicsúszott a rangsorból, nem került be. Természetesre, reálra és nyelvire több kellett (kivétel a haladó németesre). Itt nagyon hülyén számolják a pontokat, humánra a magyar központit 1,2-vel szorozzák, a matekot 0,8-cal. Term.tudra, reálra fordítva. Nyelvi előkészítősre simán.



Általában az összes iskolába az alábbi tantárgyakat nézik: magyar irodalom és nyelvtan (átlag), egy nyelv, matematika, történelem, és egy természettudományos tárgy, ami neked a legjobban jönne ki a pontjaidhoz. De érdemes ezt megnézni, az iskolák honlapján többnyire már fent vannak a felvételi tájékoztatóik.

2015. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!