Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Merjek így iskolát váltani?

Merjek így iskolát váltani?

Figyelt kérdés

a 9. osztályom egy rendes nappali középiskolában kezdtem, ahol nagyon nagy volt az elvárás, és sajnos ilyen vagyok, nem tudtam teljesíteni, tanári intésre inkább iskolát váltottam félévkor (tehát maradtam 9.-es), kőbányára mentem esti tagozatra, aminek sok előnye volt, például dolgozni volt/van időm, nincs akkora elvárás, ráérősebb, 5tantárgyam volt (érettségi) stb...

Átmentem mindenből év végén, most 10.-es vagyok (az érettségi tantárgyakból), de megszűnik az esti tagozat, ezért áthelyeztek nappalira, ami tudjuk, nem megy, mert nagy létszám, nem tudok figyelni stb..

átmennék másik iskolába megint esti tagozatra, de ott több a tantárgy, nekem nem volt kémiám meg fizikám, az lett volna 11-12.-ben. Így is lehetek 10.-es? Nem akarok megint ismételni, már így is 2x megbuktam általánosban.

Mit tegyek? Tudom, hogy sík hülye vagyok, de most végre már ment minden, tudtam tanulni, tudom az anyagot, erre tessék :/

Mit csináljak?


2015. szept. 22. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ilyenkor különbözeti vizsgát kell tenni azokból a tárgyakból, amik kimaradtak. Vagy felkészülsz egyénileg és vizsgázol, vagy úgy kell újrakezdened éveket, hogy a kimaradt tárgyakat is tanuld. Én úgy tudtam, hogy pik-pak nem lehet tagozatot megszüntetni, csak felmenő rendszerben, pont a tárgyak miatt.
2015. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy akik egyetemre akarnak menni, azok hogy a francba nem tudnak egy mondatot leírni hiba nélkül (az általános normákat (például nagy kezdőbetűs mondatok) figyelmen kívül hagyva), míg akik esetleg 1-2-szer megbuktak, meg vergődnek a közoktatásban, azok hiba nélkül (vagy 1-2 kisebb hibával) le tudnak írni egy jól megfogalmazott szöveget?


Egyébként szerintem első körben a mostani sulidban kérdezősködj, hátha ők jobban átlátják ezeket a dolgokat, de dönthetsz úgy is, hogy magad keresel másik, hasonló minőségű esti iskolát.

2015. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ment a zöld :))
2015. szept. 22. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!