Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen jogi lehetőség van a...

Zoocox kérdése:

Milyen jogi lehetőség van a harmadikos gyermek napköziből való kivételének?

Figyelt kérdés

Harmadikos lányunkat szeretnénk kivenni a délutáni napköziből.

Több oka is van:

Napközi utáni sportfoglalkozásról este 19-re érünk haza, és legkésőbb 20:30 alvás. Sokszor megcsúszunk. Nem fér az időbe, hogy a leckét megírjuk (Minek van akkor a napközi, ha másnapi leckét sem csinálják meg hétközben?)

A délutáni olvasáskor legtöbb esetben nem kerül rá sor. Hiába követi a többieket, az nem olyan, mintha hangosan olvasna. Otthon könnyebb a felkészülés, időkihasználás jobb.

Nem kellene az iskolai ízetlen ki tudja mi van benne menüt ennie, hanem az otthonit kapná. (amúgy sem hiszem, hogy a délutáni uzsonnáért, ami fél szelet vajas kenyér egy almával fizetni kéne).


Szóval több okból szeretnénk az alsós lányunkat kivenni a napköziből. A kérdésem, hogy milyen lehetőségeink vannak? Oktatási törvény, igazolás, indok, kérelem, stb... Mire hivatkozzak. Felsős gyereknél nem lenne gond.

Lehetőleg hozzáértők segítségére van szükségünk.


Örök hála + két nap.



2015. szept. 29. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kötelező a napközi?????
2015. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem a legjobb lenne őszintének lenni. a gyerek hiában dekkol bent a napköziben,ha a házit sincs lehetőség megcsinálni,elhülyéskedik bent az időt.

míg ha órák után hazavinnéd akkor tudnátok együtt tölteni időt,megtanulni,normális kaját enni és menni edzésre.

de akár az edzésre is hivatkozhatsz,hogy a napközi miatt csak este tudtok menni, addigra meg nagyon kimerült már a gyerek.

biztos hogy kell ehhez engedély?

amikor én voltam alsós akkor volt akit mindig elvittek. a társasági életből kimaradt,de szerintem jól járt,tényleg semmire nem való . én nagyon utáltam, kötelezően kint kellett lenni a csupasz udvaron,kizártak mint a teheneket.. a házit lehetetlen volt utána megcsinálni,nem is volt rá lehetőség biztosítva,mindenki hangoskodott stb. a kaja meg tényleg xar..szóval teljesen megértelek.egyátalán nem hiányzik szerintem egy ekkora gyereknek,hogy mindig 7-re essen haza és még utána tanuljon és rögtön alvás,nincs lehetőség kicsit kikapcsolódni,tvzni vagy olvasni.

én bevallom egyetemistaként is nehezemre esik,amikor kora reggeltől késő estig oda vagyok. nehezebbnek érzem sokszor mint ha dolgoznék.

2015. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kicsit utána olvasgattam. azt írják,hogy iskolája válogatja,de legtöbbször már ebéd után el lehet vinni a gyereket.

ha van délután is órájuk,akkor nyilván nem.

sztem kérdezd meg a napközis tanártól vagy az ofőtől hogy milyen lehetőségeid vannak. és itt tényleg hivatkozz a sportfoglalkozásokra.

2015. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az oktatási törvényt is át kell majd böngésznem. Nem minden nap sportolunk. Hétközben három cselgáncs, és hétvégén kettő úszás, de ezek hétvégi napok természetesen.
2015. szept. 29. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!