Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a debreceni Tóth...

Vélemények a debreceni Tóth Árpád Gimnáziumról? És azon belül is az 5 éves angol szakról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok TÁG-os kérdés van itt fent, de azok vagy nagyon-nagyon régiek vagy egyáltalán nem az angol szakról szólnak, ezért is vagyok kíváncsi, hogy most kinek mi a véleménye az iskoláról és erről a szakról.

2015. szept. 30. 16:40
 1/8 anonim válasza:
Erre én is kívácsi lennék,mert oda készülök,és nem tudok semmit...
2015. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zsankaa:))) válasza:
100%

Sziasztok!

Én ebben az évben kezdtem a TÁG nyek magyar-töri tagozatán. Először is a suliról mondanék pár szót. Nekem mindenki azt mondta,hogy teljesen elit suli, sok a sznob és rettentően nehéz lesz.. de ez egyáltalán nem igaz! Egyrészt az egyik legmodernebb gimnázium, mindenfélével felszerelt termek vannak. Másrészt mindegyik tagozata nagyon jó. Legfőképpen a nyek-es angol. A bekerüléshez mindenképp egy jó felvételit kell írnotok + egy jó szóbelit kell tennetek. Mivel a nyek magyar-törinek és a nyek angolnak az első éve ugyanaz így tudok véleményt mondani a tagozatról.Heti 5 angol és heti 13 német/spanyol/ olasz óra van. Magas szinten oktatják a 2 nyelvet, ami által 1. év végén simán elmehetsz alapfokúzni. Én 8 évig tanultam németet heti 1 órában, de csak a bemutatkozásig jutottam, most pedig többet tudok 1,5 hónap alatt.

A közösség szintén tök jó. Mint mindenhol itt is lesz egy-két kivétel, de ez elviselhető.

Nagyon ajánlom nektek a TÁG-ot, ha újrakezdeném ugyanide jelentkeznék. Ha még van kérdésetek keressetek priviben és esetleg facebook-on is beszélhetünk. :)

2015. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én most vagyok nyeken 10-es a TÁG-ban..hát eléggé megbántam hogy oda mentem. A nyelvoktatás nem rossz, de attól az Adyban sokkal jobb. Nem szeretek oda járni. Tényleg igaza volt azoknak akik azt mondták hogy ki fogják fogni azt a ki nem gazdag. Sznobsuli. Bárcsak nem ezt választottam volna..
2015. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a nyelv nem erőssége a sulinak, én is jobban tettem volna ha más tagozatra/iskoálba jelentkezem.
2015. nov. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
én nem szeretem. a reálos tantárgyakra van fektetve a hangsúly és nem a nyelvre és a humánra. meg úgy általába a suli se az igazi.
2015. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Miért nem szerettek oda járni? Tudom már mondtátok,de kifejtenétek bővebben?
2015. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is TÁG-os vagyok, sziasztok. Ugyan nem angol/ human tagozatra jarok, hanem matek-infora, de azert egy par hasznos informacioval en is szolgalhatok.;) Szoval, a suli valoban inkabb a real targyakra fekteti a hangsulyt, mintsem a human tantargyakra. A kozosseg nagyon valtozo, minden osztalyba szorul 1-2 hulye, szoval ez nem meglepo gondolom.;) A nyek ev mindig nagyon-nagyon konnyu, majd utana nehezedik. Folyamatos tanulason van a hangsuly, es akkor nem lehet gond. A suli uszodajat-azt hiszem minden TÁG-os neveben mondhatom- nagy oromunkre megcsinaltak.😓 Ha ujra valaszthatnek akkor ugyanide adnam be a jelentkezesemet, ugyanerre a tagozatra.

Az utolso szo jogan meg annyit, hogy a szerzett jegyek mindig realisak.

A felvetelizoknek sok sikert, szedjetek ossze magatokat! Puszcsi.

2015. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

magyar-törisként elmondhatom hogy ez a sznobos, meg ez a reálos dolog is hülyeség. nyilván ha reálos szakra mész, akkor reálosnak fogod érezni, főleg hogy általában úgy osztják ki a tanárokat az osztályokhoz, hogy milyen beállítottságú osztályról van szó, szóval egy bio-kém-es többet szív kémiából mint én.

a sznobokhoz visszatérve annyit, hogy vannak olyan gyerekek akiknek gazdagabbak a szülei, nem tehetnek róla (lol), de attól még normálisak, vagy legalábbis nem azért nem normálisok mert többet tudnak költeni. magyarul nem sznobok, az már más kérdés, hogy te most rosszul érzed magad attól hogy valaki gazdagabb nálad, azért nem vetnek meg senkit, hogy most mennyiért öltözködsz, ismerek olyanokat akik turiból öltözködnek, és a tehetősebbek meg megdicsérik őket hogy jól néznek ki (és nem iróniából, hanem tényleg komolyan gondolják, hozzáteszem tényleg ügyesen összeválogatja a ruháit, szóval meg nem mondanád hogy turis, na mindegy).

végül a nyelvek. hááát. szerencse függő. most pl. jó angol tanárom van, de a német tanár az egy kis béna. ami idegesítő, hogy nyekes voltam, és amit megtanultam heti 13 órában németből, annak most kb. a felét se tudom, és valójában ez a német tanárnak köszönhető, mert nem csinálunk semmit. amúgy bármilyen más nyelvből jobb a helyzet, csak a német ilyen, én ha újra kezdhetném olaszos lennék, de már mindegy.

az ötéves angol szak amúgy kb annyi hogy van egy nyekes éved, utána meg olyan mint egy általános osztály, szóval nincs több angol órájuk ahogy tudom.

2016. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!