Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki aki nem rég érettségizett?

Valaki aki nem rég érettségizett?

Figyelt kérdés
Valaki segitene elmondani h milyen volt az erettsegi.mennyit tault ra es atengednek e ha nem is tanulsz sokat

2015. okt. 4. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

én tavaly érettségiztem. magyarból mindig ugyanaz a feladat,szóval elég egyszerűen fel lehet rá készülni(szövegértés és egy fogalmazás,aminek vannak kritériumai,amiket betanulsz és az alapján építed fel a fogalmazásod)

töriből az atlaszból és a feladatoknál a forrásokból rengeteg dolgot ki lehet olvasni,vagy egyszerűen logikusan gondolkodni.

matekból az első fele elég könnyű szokott lenni,arra érdemes jól felkészülni,azzal már megvan a kettes.

a második fele se annyira bonyolult, ott is megvannak osztva a pontok,pl 17 pontos feladatban sokszor van 4 pontos rész is,amihez nem kell egy iq bajnoknak lenni. a függvénytábla sokat segít.előtte érdemes tanulmányozni.

angolból/németből nem igazán tudok mit mondani,azért kell egy alapszintű tudás hozzá. de itt is sablon feladatok vannak,lehet rá készülni a korábbi évek alapján(szövegértés,levélírás,magnó stb)

a szóbeliken törin van atlasz és forrás,ami szintén sokat segít. magyarból én egy könyvet húztam,amit sose olvastam, de a felkészülési időkben kiírtam belőle a szereplőket és a lényeges dolgokat amiket össze tudtam kaparni . angolból társalgás volt.

én kitűnőre érettségiztem,nem túl sok készüléssel. mármint konkrétan az érettségire nem nagyon készültem,de azért a 4 év során nem melegedni jártam be,szóval volt háttértudásom töriből,angolból nyelvvizsgám.matekból meg az év során készültem a dolgozatokra.

de legalább egy kettest szerintem össze lehet hozni minden tárgyból,készülés nélkül.

nekem biosz volt a választottam.na ebből 0 háttértudással nem sokat lehetett volna kihozni, de pl töriből tényleg ha sose figyeltél is össze tudsz hozni egy kettest,mert ábrák vannak,grafikonok,évszámok az atlaszban és leírások.

választhatót olyan nézz ki, amihez nem sokat kell tanulni.

(ha csak az a cél,hogy átmenj)

2015. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még évet is ismételtem bukás miatt, ebből leszűrhető, hogy mekkora energiát fordítottam a tanulásba a 4+1 év alatt mégis leérettségiztem. A matek, angol, infó, magyar 2-es lett, a törim 3-as. Tehát az előző hozzászólónak igaza volt, történelmet tudod a legjobban megírni szinte zéró háttértudás nélkül is. Sokat segít az atlasz+sokszor a feladatban ott a válasz a kérdésre. 2 éve érettségiztem.
2015. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Készülni kell mindenből és meglesz
2017. ápr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!