Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés másik egyetemre,...

Átjelentkezés másik egyetemre, hogy történik?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok, de másik egyetemre szeretnék járni, szeptembertől ugyan arra a szakra, mi a teendő?
2010. márc. 15. 12:46
 1/4 anonim válasza:
Szia! Nem tudom tudok e segíteni neked de azért pár fontos dolgot leírok erről. Én is most váltottam szakot fősulin tehát a fősuli maradt (BMF) csak a szak változott (villamosmérnökiről környezetmérnökire). Felhívtam a tanulmányi osztályt ahová át akartam menni (de e-mailt is írhatsz) megkérdeztem h milyen szükséges papírok kellenek hozzá meg hogy lehetséges e. Elmentem az akkori sulim TO-jára kikértem a papírokat és + 1 kérvénnyel együtt beadtam a másik suli TO-jára. A kérvénybe írd be h hová akarsz menni (milyen szak milyen munkarend stb.) Ha szerencséd van akkor át tudnak venni és a tantárgyaid is beszámíthatják. (persze csak amit elvégeztél tehát megvolt a vizsga belőle, amiből csak aláírásod van azt nekem nem vették át) Legjobb szeptemberbe váltani mert akkor minden tantárgyat fel tudsz venni a soron következő félévben:) Remélem tudtam egy kicsit segíteni.. fel a fejjel:)
2010. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Nah most ha intézményt akarsz váltani, akkor elvileg csak fizetősen teheted meg. Pl. ha államis voltál, és váltasz, akkor utána fizetősként vesznek át.

Ez teljesen érthető, mert akkor mindenki azt csinálná, hogy elmenne egy gyengébb suliba, ahol alacsony a ponthatár, majd átmenne egy elitebb helyre.


Csak ha valaki magas ponthatáros helyről akarna átmenni egy alacsonyabba, azt szerintem átvehetnék ugyan úgy államisra...

2010. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hulyeseg, amit az utolso mondott. Ha teljesited a kovetelmenyeket, ugyanugy atvesznek allamilag finanszirozottra is, ha van meg feleved. Plusz beszamittathatod a tantargyaidat is, ha elfogadjak. Errol is a TO-n tudsz erdeklodni.
2010. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. márc. 16. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!