Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Atjelentkezes masik egyetemre,...

Atjelentkezes masik egyetemre, de hogyan?

Figyelt kérdés

Iden erettsegiztem es 419 pontom lett osszessegeben. Elso helyen a Budapesti Muegyetemet jeloltem meg, de kozel sem vagyok abban biztos, hogy nekem ott a helyem, illetve nem potyognek-e ki. Igy most komoly dilemmaban vagyok, hogy megcsereljem-e a sorrendet, es megis a szulovarosomban levo Miskolci egyetem legyen az elso.

Tegyuk fel, hogy hagyom a Muegyetemet elso helyen es felvesznek. Megtapasztalom elso felevben-egy evben mi a helyzet, milyennek talalom, de ha nem tetszik, akkor hogyan tovabb? Mikor lehet legkorabban atjelentkezni es hogyan mukodik a dolog? Ha elvegzem elso ketto felevet es sikeresen atjelentkezek masik egyetemre, akkor ott elolrol kell kezdeni, tehat a BME-n eltoltott ido "karba vesz" ?

Szepen kerlek segitsetek, tapasztalatokat is szivesen varok!

Nagyon szepen koszonom!


2011. jún. 20. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb az lenne, ha megkérdeznéd az adott egyetemek tanulmányi osztályán. Átjelentkezés attól is függ, hogy a fogadó iskolában (ahova átmész), van-e pl szabad hely, stb.


Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni (nem ezekről az egyetemekről van szó), nálam azt mondták, hogy újra kell felvételizni, és ha felvesznek, akkor mehetek oda. Aztán ott jó eséllyel beszámítanak tárgyakat, amiket teljesítettél, de lehet hogy mégis csúszol, mert mondjuk nem mindent fogadnak el.

2011. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha ennyi pontod lett, akkor szerintem bírni fogod. Melyik szakokra jelentkeztél, és melyik tárgyakkal? Ne hidd, hogy ott mindenki zseni és keni vágja, biztos, hogy nálad sokkal gyengébbek is elvégezték már a BME-t. Önbizalom!!
2011. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!