Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik az egyetemi...

Hogy zajlik az egyetemi felvételi?

Figyelt kérdés
A pontozásra gondolnak.
2015. okt. 11. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A felvi.hu honlapon részletesen le van írva a menete, azon keresztül kell majd jelentkezni is. Le van írva a pontszámítás, melyik szakon milyen tárgyakból tett érettségit és egyéb dolgokat fogadnak el stb. Szóval azt nézegesd, és ha valamit nem találsz vagy valami nem világos, kérdezz bátran! Úgy könnyebb segíteni, mint az egész procedúrát leírni.
2015. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két fajta számítási mód van.

Nézzük az elsőt, itt 5x100pontot tudsz elérni - tehát 500 pont a maximum. Így tevődik össze:


1: Öt érettésig tárgyad átlaga. Az érettségi eredményeidet %-ban fogod megkapni (tehát nekem pl az angol érettségim 90% lett, a töri 83% stb.) Ezeket fogják összeadni és elosztani öttel. Így jön ki egy %-os szám, pl nekem ez 87% lett.


2: Tanulmáni eredményed. A 11 és 12. osztály* évvégi jegyeiből lehet összeszedni. Magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy term.tud. Itt a természettudományos tárgy lehet: biosz, kémia, fizika, földrajz. Azt veszik neked automatikusan alapul, ami a legkedvezőbb (tehát ha bioszból 5-5, de a többiből csak 5-4, akkor neked a bioszt.) (ugye ha mindenből ötös voltál, akkor 2x5x5 pontot gyűjthetsz - ez 50 - az itt elért pontodat duplázzák, így jön ki a 100 pont)

*Fontos, hogy minden tárgy utolsó két évben tanult jegye számít (tehát nekem pl földrajzból kilencedik és tizedik, mert csak abban a két évben volt földrjaz, de fizikából például tizedik és tizenegyedik lett volna.)


3. Egyik választott tárgyad, nekem a töri volt az egyik. Ha emeltet tettél belőle, akkor is csak a %-ot nézik itt (tehát az emelt érettségiért járó 50 pontot nem ezen a jogcímen számolják). Nekem a töri közepem ugye 83%, tehát 83 pont.


4.Nekem a magyar volt a másik felvételi tárgy. (de pl orvosin a biosz és a kémia lett volna) Ugyanaz vonatkozik mint a törire.


5: ezek a pluszpontok. Lehet hátrányos helyzetért, nyelvvizsga (max 40 pontot kaphatsz érte! Egy középfokú 28 pont, 2 középfokú 40 pont. Ha egy felsőfokúd van, az 40 pont. Nem kapod meg nyelvvizsgáért akkor a pluszpontot, ha az egyik felvételi tárgyad is az adott nyelvből van, mert akkor az emelt érettségiért járó 50 pontot kapod meg.)

Emelet érettséigi 50 pontot ér, de csak akkor, ha eléred a 45%-ot.


A másik módszer a duplázás.

itt 2x200 és 1x100 pntod lehet, tehát szintén 500 pont a maximum.

Úgy történik, hogy a két felvételi tárgyad eredményének a százalékát duplázzák (zehát nekem a törit és a magyart), ebből lehet(ne) 400 poontod,ha mindkettő 100%.

Ezek mellé jön a 100 pluszpont, ami ugyanúgy tevődik össze, mint az előző számítási módszernél.


Van amit nem értesz még?

2015. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!