Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A második nyelv váltását hogy...

A második nyelv váltását hogy kezdeményezzem az igazgatónál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.évfolyamos tanuló vagyok szakközépiskolában ugye heti 3 a második nyelv az óraszám és ezt egy másik nyelvet szeretnék tanulni. Franciáról akarnék angolra menni (Német az első nyelv nálunk). Leírom az okokat hogy miért nem szeretnék továbbra is franciát tanulni

- Minden hibámért egyest akar bevágni és ki kell magyaráznom neki hogy ne írja be (rosszul ejtem ki egy szót a betűkapcsolatot nem úgy olvasom ahogy kellene, mindenkinek kötelező lenne francia-magyar és fordítva de csak nekem van a csoportból egy adott szót a Tanár Úr nem tud "megbíz engem" hogy keressem ki de lassan keresem a szavakat és erre flegmán beszól: "Mi van öcsisajt nem tudod az ábécét?")

-Egyszerűen az egész óra elmegy arra hogy feleltet (Mindenkit nincs kivételezés) ha marad idő akkor gyorsan tovább megyünk és feladja a tankönyv szövegét hogy tanuljuk meg mert holnap kérdezni fogja. Másnap nem kérdezi hanem a szavakat kérdezi amit nem is mondott (Tudom kellett volna tanulnom de egyszerűen nem jutott arra idő)

- Átmegyünk egy újabb leckére ott van a szöveg és nem minden szó van alatta írva hanem van néhány ismeretlen amit nem ismerek(ünk). Ilyenkor mondja hogy nyugodtan kérdezzük meg tőle, aztán ha megkérdezem (mert hát szótárból mégis lassú lenne) akkor leüvölt hogy az a szót miért nem ismerem (egyszer hangzott el egy órán és már úgy veszi hogy tudjuk)

Egyszerűen annyira félek felelésnél hogy nem merek megszólalni és ilyenkor bezzeg rákezdi hogy nem tanultam és már be is írja (van 4db 1-esem és 1 db 3-masom amikor tanultam)

Megkérdezném az osztályfőnökömet erre kezdi:"Tanulni kéne drága fiacskám ha annyira akarsz angolt tanulni akkor járj különtanárhoz úgyis majd kimész Ausztriába a többiekkel együtt akkor az angolra nem lesz szükséged"

Irodalom,Német,Infó ezekből 5-sre állok Matek,Fizika,kémia Földrajz 4-esre tesiből meg hármasra tehát nem a szorgalmammal lenne baj. Egyébként a Tisztelt Tanár/nő mindenkinél ilyen de sajnos annyira félnek hogy nem mernek kezdeményezni

Ráadásul még attól is félek hogy az igazgató elmondja az adott tanárnőnek/tanárnak és még jobban kiszúr velem.

Bocsánat a hosszú szövegért.

Köszönöm a segítségeteket! :)



2015. okt. 11. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez így nem járható út, biztos, hogy nem fogják megengedni. Ha komoly kifogás van a tanár módszerei ellen, akkor azokat össze kell gyűjteni, a tisztesség jegyében először a tanárral megbeszélni órán, ha nem változtat, akkor egy szülői küldöttségnek kell bemennie hozzá, ha az se segít, akkor az igazgatóhoz részletes írásbeli panasszal. Ha mázlitok van, akkor jövőre másik tanárt raknak be hozzátok.
2015. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!