Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha nem járok be...

Mi történik ha nem járok be gyakorlatra?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy szakot, de rájöttem, hogy nem ezt szeretném, és következő évben másikra jelentkezek. Lesz valami problémám ha nem járok be? Vagy ha nem megyek el zh-ra/megbukok rajta? Attól még elkezdhetem a 2. félévet? Amik a gyakorlatos órákra épülnek, azokat úgysem akarom már felvenni, csak amiket a másik szakon is elfogadnak. Ezt meg kell beszélnem a tanárokkal, vagy nem érdekli őket?

2015. okt. 11. 23:42
 1/5 A kérdező kommentje:
A lényeg az lenne ugye, hogy aktív lehessen a következő félévem is, mert anyagilag is megéri, meg annyival előrébb lehetnék a másik szakon az elfogadtatott tárgyakkal.
2015. okt. 11. 23:44
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
milyen szak ez?
2015. okt. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
ezt a lepontozósdit te csináltad okostojás? Mellesleg köszönöm p.öcsfej, meg a többinek is.
2015. okt. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, azt azt azért valóban jó lenne tudni, hogy milyen szak, de nagyon sok minden az adott tanártól függ. Így csak általánosságban tudok válaszolni. Gyakorlatra illik bejárni, mert olyan feladatok lehetnek, amiket otthon egyedül nem biztos, hogy meg tudsz csinálni, főleg laborgyakorlati órákra jellemző ez.

Ha nem jársz be, lehet, h. 1-est kapsz, vagy simán nem kapsz aláírást a végén, így eleve nem is osztályozhatnak. Attól, hogy egy tantárgyad hiányzik, még elkezdheted a következő félévet, csak arra kell odafigyelni, hogy a hiányzó tantárgyat pótold valamikor, illetve lehetnek egymásra épülő tárgyak, tehát ha az előfeltétel hiányzik, akkor nem veheted fel, ami rá épül, tehát ezt jól írtad.

Én a helyedben mindenképpen elvégeznék mindent, amit csak lehet, mert egyrészt mi a garancia arra, hogy felvesznek a másik szakra, másrészt pedig lehet, hogy az itt elvégzett tárgyak közül néhányat el tudsz fogadtatni szabadon választhatóként a másik szakon, így ennyivel is kevesebb lesz a másik szakon a teljesítendő.

2015. okt. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy felvesznek, mert megvan a pontszámom, csak tavaly nem jelentkeztem oda. És a gyakorlatok közül egyiknek sincs semmi köze a másik szakhoz, szóval nem fogadnák el. Ezért csinálnék helyette olyan tárgyakat amiket majd el tudok fogadtatni.
2015. okt. 12. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!