Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken mi a különbség a...

Egyetemeken mi a különbség a tanszék és az intézet között?

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az intézet nagyobb szervezeti egység, több tanszékből áll.
2015. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szó szervezeti egység megjelölésére szolgál, nincs elvi különbség köztük. A tényleges jelentést az adott kar szervezeti és működési szabályzata határozhatja meg, de az sem mindig. Néha egy egyetemen vagy egy karon belül is más-más jellegű dolgot jelent.


--Van olyan intézet ami tanszék méretű és funkciójú, csak intézetnek nevezik.

--Van olyan egyetem, ahol több tanszék összevonásával hoztak létre intézeteket úgy, hogy a tanszékek mint belső egységek megmaradtak.

--Van olyan egyetem, ahol több tanszék összevonásával hoztak létre intézeteket de a tanszékek mint belső egységek nem maradtak meg, hanem csoportok vagy osztályok lettek.

--Van olyan egyetem, ahol több tanszék összevonásával hoztak létre homogén intézeteket alsóbb szerveződés nélkül.

--Van olyan eset, hogy régebben intézetnek nevezett egység, később tanszék lett.

--Van olyan, hogy karközi intézet, ami egy kamu, lényegében szakmai műhelynek lehet nevezni, de nem valódi szervezeti egység.

--Van olyan, hogy karfüggetlen egyetemi intézet, ami gyakorlatilag majdnem kar rangú, teljesen önálló szervezet, kari funkciókat lát el, csak túl kicsi ahhoz, hogy karnak lehessen nyilváníttatni.

2015. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!