Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a Bv intézet...

Mi a különbség a Bv intézet es a Bv intézmény között?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A második nem létezik. Ez elég lényeges különbség.
2015. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na jó, nem mond, hogy ilyen szűkszavúan kifizetlek.

Az intézmény elvont, az intézet konkrét.

A BV Intézet egy adott börtön, fegyház. Az intézmény pedig az összes együtt.

Család=intézmény, apa, anya, gyerek=intézet


Az igazságszolgáltatás intézményrendszerében megtalálható a kúria, a bíróságok, ügyészségek, nyomozószervek, rendőrség stb. A Markó utcai BV Intézet is ennek az intézménynek a keretében működik.

2015. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Elég régen tetted fel ezt a kérdést, de ha az előző hozzászóló ilyen nagyképűen beírt egy butaságot, akkor már én is válaszolok inkább. Intézet a fogház/börtön/fegyház. Intézmény, pedig pl. a bv oktatási központ. Aminek nem a fogvatartott őrzése a fő tevékenysége.
2016. nov. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
3-as! Ezért kár volt. Ne nagyon zavarjon, hogy megerősíted azt, amit a második is ír.
2016. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Én nem megerősítettem, amit írt, hanem cáfoltam. Az a válaszoló azt írta, hogy ,, Az intézmény pedig az összes együtt." én pedig azt, hogy ez nem igaz, hanem az intézmény, az egy konkrét épület konkrét tevékenységi körrel, ami nem a fegyház/börtön/fogház funkciót látja el. Hanem mondjuk a felügyelők oktatási vagy rehabilitációs központját.


Az előző válaszoló ezzel szemben tévesen azt állította, hogy az összes intézet együtt az intézmény, majd utána az egész igazságzolgáltatást vonta egybe, mint bv intézmény. De ha tanult volna szolgálati ismereteket, akkor tudná, hogy a bv intézmény nem ezt jelenti, hanem azt, amit én írtam le.

2016. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!