Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnöknek tanulók!...

Vegyészmérnöknek tanulók! Lehetne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Még csak jövőre érettségizek, de valószínűleg vegyészmérnökire akarok jelentkezni.

Elsősorban melyik egyetemet/várost ajánljátok? Szívem szerint Pestre mennék, de mondhatnátok pozitívumokat negatívumokat.

Matek és kémia faktos vagyok, a mindkettő jól megy, főleg a matek. Szóval számolásokkal nincs problémám, de a fizika megértése már okozott gondot. kiváncsi lennék mennyire erős a fizika?

Miből érdemesebb emelt érettségit tennem? Matek/kémia? Még nem tudom melyik sikerülne jobban. :)

Milyenek a lehetőségek az egyetem után elhelyezkedés szempontjából?

Milyen a fiúk-lányok aránya? (én lány vagyok, tartok tőle hogy kinéznének, bár úgy hallottam ott sokkal jobb az arány mint a többi mérnöki karon.) Az egyetemi élet?

Milyen tárgyak vannak, mennyire nehéz elvégezni?

Mondhattok bármit amit érdemes lenne tudnom, nem jut eszembe több kérdés :D


2015. okt. 17. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi, hogy nem válaszolok mindenre, de itt van egy tájékoztató a BME-s képzésről:

[link]

Szerintem ezzel elég sok mindent lehet kezdeni. Nem mondom könnyű, elég nagyok az elvárások, de azért elég sok segédanyag, konzultációs lehetőség van, úgyhogy egyáltalán nem lehetetlen. Lányok kb. ugyanolyan számban vannak itt, mint fiúk. A Pannon egyetemet (Veszprém) akkor ajánlanám neked, ha biztos vagy benne inkább a technológia (mérnökség) érdekel jobban, mint a vegyészet (kémia).

2015. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2015. nov. 1. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként az egy hülye gondolat, hogy egy felsőoktatási intézményben valakit kinézzenek a neme miatt. Ez már nem az óvoda. Én megcsináltam a BME vegyészmérnöki BSc-t, ott egyébként kicsit többségben is vannak a lányok, de most programtervező informatikusira járok, ott meg 10-20% lehet a lány. Természetesen nincsenek kinézve, sőt, inkább szerencsés helyzetben vannak, mert a több fiú jut egyre :D
2015. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bátyám is mérnökin volt és mindig azt mondta milyen rondák az oda járó lányok :D (az a 4 darab)
2015. nov. 1. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!