Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tetszik a szakma amit...

Nem tetszik a szakma amit választottam de már 1,5éve tanulom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tisztelt Válaszolok/Olvasok

17éves Debreceni srác vagyok szakiskola pincér ezt választottam de csak a barátok miatt mert sok haverom csak azért x elte be ezt 8osztályban mert már volt ott ismerősük és tudták milyen gyenge iskola.

Nagyon jól érezztem/érzem magam

mert csak benn ülünk 4-max 6 órát és mehetünk haza tanulni nem kell mert néha van dolgozat de akkor nem szolnak ha puskázom szintvizsgán még ruhám sem volt még is 3lett.

szóval csak ugy simán megy de pénteket az igazgatóval volt óránk aki azt mondta ő nem akar ilyezgetni de a vizsga nem fog menni ott nem lehet puskázni

és nem a tanár jó indulatától függ mint éretségin.

mondtuk és mi lesz mondta nehezen de bepotolható

és elgondolkodtam igaza van angolt tanulok álltalános ota mégsem tudok semmi csak yes no meg good morning stb pincér gyakorlatom van-e? konyhán kell lennem egész nap segiteni mert sok a pincér de kevés a konyhai kisegitős vagy mi

szóval se tudás se gyakorlat rá adásul még utálom is a pincérséget

jobb a konyhán ülni és cigizni beszélgetni tojásokat pakolni számolni azt szeretem jó a társaság

most mi legyen?

ugysem bírom le tenni nem is akarom.

mást szeretnék valami könyüt ami mégis ér valamit

talán az éretségi ami egy kis tudással és jó magaviselettel megtehetem

muszály valamit nem akarok a családra szégyent hozzni

(magyar vagyok mielött valaki ""hát ez a faj nem tanul,,,,,)valami ötlet?

vagy fejezzem be? de miböl lesz a vizsga mire készüljek?

arra is gondoltam hogy ott hagyom 18évesen dolgozok pár évet(gyár,betanított,konyhai kisegítő,stb) és kicsit komolyodok és elkezdem az éretségit de ugy hogy munka közben pl szabad napokon kicsit művelem magam direkt olyanokat olcasnák amiben éretségi tananyagok vannak szóval készülnék

mi legyen? nagyon tanácstalan vagyok

anyám unja szerinte csak nyafogás...

bármilyen ötlet vagy javaslat vagy észrevétel jöhet lehet lefikázzni is bármi

köszönöm elöre is.



2015. okt. 19. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
29%
hát jól be*zoptad MUHAHAHA
2015. okt. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pffff elég volt 1x elolvasni :D Legalább valami logikai sorrendet vittél volna a dologba és a következő mondat nagy betű!

Ha szakközépiskola lenne, akkor nem lenne akkora nagy gond, de így igen. Megpróbálhatsz átmenni másik iskolába, de számíts rá, hogy nem lesz egyszerű. Tudtommal egy felmérőt kell írni és különbözetiket a tantárgyakból. Ne vedd biztosra, meg kell kérdezni!

Gondolom, hogy melyik iskolába jársz, egyik ismerősöm nem rég végzett ott. Elvileg alig tudott valamit és átment, segítettek neki vizsgán. És szegény nem túl magas IQ-val rendelkezik, még szépen is fogalmaztam meg :D Szerintem emiatt ne aggódj! Most pedig érettségizni készül elméletileg.

A másik pedig, hogy ne puskázz!! :D Rövid jó jegyszerzési lehetőségnek nagyszerű, és amikor nagyon sokat kéne tanulni, de hosszútávon vizsgákra már kevésbé.

Lehet egyébként akkor jársz a legjobban, ha már elvégzed rendesen, aztán pedig tanulsz tovább, szerzel 1 érettségit. Amit már akár estin is elvégezhetsz. De nem javasolnám azt, hogy várni néhány évet - nem lesz belőle semmi. Jobb lenne most, ill néhány év alatt azért sokat tud felejteni az ember. Inkább úgy mondanám, hogy könnyebb lenne minél hamarabb.

De az 1. válaszoló már elmondta röviden és tömören a dolog lényegét. Nagyon nagy hülyeséget csináltál anno. És akkor szüleid erre mit mondtak?

Ne feltétlen a legkönnyebb utat válaszd mindenben! Mert idáig azt tetted és ahogy nekem lejött, még azt is szeretnéd tenni

Visszatérve: lehet most úgy gondolod, hogy majd készülnél az érettségire és stb, de hogy mennyire fogod tudni rávenni magad a munka mellett az megint más kérdés. Vagy pedig majd mindig az lesz, hogy majd holnap elkezdek tanulni....

Depressziós pedig lehetőleg ne légy! :D Anyukádat is meg tudom érteni bizonyos szinten, mert bizonyára idegesíti a dolog. Nem ismerem se őt, se téged, nem tudom milyen a kapcsolatotok, de mindenféleképpen beszéljétek meg! Vagy apukáddal (bár csak anyukád említetted)

Valahogy ezt nektek kéne leülni, megbeszélni. Esetleg valamiféle tanácsadót is közbeiktatva, más családtagokat, stb.

2015. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!