Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozati téma alapszakon?

Szakdolgozati téma alapszakon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem főként végzett/végzős hallgatókhoz irányul. Azt szeretném kérdezni, hogy a jövőm szempontjából számít-e, hogy milyen témában írom meg a Bsc-s szakfolgozatomat, Avagy inkább csak az a lényeg, hogy milyen eredménnyel készítem el. Amúgy mérnök hallgató vagyok, ha ez számít... Remélem érthető a kérdésem :) Előre is köszönöm a válaszokat, ha valaki tud segíteni :)

2015. okt. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól is függ, hogy tovább akarsz-e menni, ha igen, akkor mindenképpen. Amúgy nem hiszem, hogy bárki megkérdezi majd egy állásinterjún, hogy ugyan hányast kaptál a szakdogádra.
2015. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp szeretnék menni majd Msc-re tovább, ebből kifolyólag kérdezem ezt...

Mivel adott pl:_ egy olyan tanszék ahol könnyebben lehetne tuti 4-5ös szakdolgozatot megcsinálni, de viszont nem az a legfőbb terület ami engem igazán érdekelne, de abban az esetben ha lényegtelen a szakdolgozat témája és Msc felvételin is az érdemjegy a lényeg, akkor egyértelműen inkább ezt az utat választanám...

2015. okt. 20. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az MSc felvételibe beleszámít a diplomád jegye (amibe ugye beleszámít a védésed és a szakdogád jegye) és a felvételi eljáráson szerzett pontod.
2015. okt. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez teljesen tiszta, de akkor a szakdolgozat témája igazándiból nem számít semmit?!

A lényeg az, hogy minél sikeresebben legyen elkészítve?!

2015. okt. 21. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár még nem végeztem, szerintem nem számít annyira, hogy miről írtad

írtad.

Ha például egy adott cégnél akarsz dolgozni, akkor náluk biztos előnyösebb, ha róluk írtad. De! En pl. Jelentkeztem valahova gyakornoknak, amikor felhivtak utana, hogy lenne néhány kérdésük, akkor megkerdeztek, hogy náluk akarom-e írni a szakdogam. Mondtam, hogy még nem 100%-os a témám, nem tudom, mégis behivtak utána és interjún se faggattak még a téma iranyarol se. :) (koszonoviszonyban se lesz a kettő, gyanítom.)

szerintem inkább írd meg nagyon jól, minthogy csak azért írj mást, mert lehet, hogy számít. Ha szíved szerint nem arról írnál, úgysem fogsz olyan szívesen kutakodni a témában, illetve olyan jól előadni, mintha tényleg ezt akartad volna legjobban. :)

2015. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elég más szakterületen tanulok, de nálunk megkérdezték, hogy miből írod a szakdolgozatod az interjún, és ugye a felvételi beszélgetés is beleszámít a felvételibe. Szóval ebből a szempontból fontos lehet. Amúgy én javaslom, hogy menj el a nyílt napra ha van nálatok ilyen.
2015. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem eddig majdnem minden allasinterjun alaposan kifaggattak a szakdolgozatomrol. Bar teny, hogy olyan dologrol irtam, aminek volt is nemi koze a terulethez, ahol probaltam elhelyezkedni.
2015. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!