Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biosz-kémia szakos szeretnék...

Biosz-kémia szakos szeretnék lenni, tudtok mondani iskolákat? 14/L

Figyelt kérdés
Állatorvos szeretnék lenni (tudom minden második lány álma ez de én meg is szeretném valósítani) viszont nem igazán tudok olyan iskolákat amelyekben van biosz-kémia szak. Igen tudom hogy egy általános gimiből is felvesznek állatorvosira emelt szintű kémia és/vagy biosz érettségivel de azért egy biosz-kémia szakost könnyebben. A szüleimet nem igazán érdekli ez (persze lelkesen hordanak nyílt napokra de úgy gondolják elég érett vagyok ahhoz , hogy egyedül válasszak ) és nekem tippem sincs merre induljak el. Amit tudok az az Eötvös József ahol van biosz-kémia szak de oda szerintem nem vennének fel . A másik pedig az Apáczai de oda sem könnyü bejutni. Szóval tudtok még olyan pesti iskolákat ahol van ilyen lehetőség? (45 kilométerre lakom Budapesttől szóval a bejárás sem egyszerű)

2015. okt. 25. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Sebők Dóra teccik lenni?
2015. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szent László

Fazekas

Szinyei Merse Pál

Berzsenyi


Talán a Szinyein kívül mindegyik majdnem megüti az Eötvös-Apáczai szintjét. Tudom, hogy addig még van időd, de sokkal nehezebb lesz bekerülni az állatorvosira, mint most egy erős gimibe. Szóval az, hogy az Eötvöst pl kizárod, mert úgyse vennének fel, meg nem könnyű bejutni, elég rosszul hangzik. Ha az a célod, hogy könnyen bejuthass valahova, akkor ne egy ilyen erős egyetemen gondolkodj.

Mellesleg ha jó tanuló vagy, akkor egy kis gyakorlással (korábbi feladatsorok megoldása) simán írhatsz egy olyan felvételit, amivel bejutsz ezekbe a sulikba:)

2015. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül még II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban is van biosz-kémia
2015. okt. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Melyik irányból jössz? Mert az érdi Vörösmartyban van biológia és kémia tagozat.

Ha az így még messzebb van,akkor a Deák téri Evangélikus Gimnázium biológia-kémia tagozata is szóba jöhet. Erős iskola, de azért könnyebb bejutni mint az Apáczaiba vagy az Eötvösbe.

2015. okt. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szent László



4. vagyok

A Fazekasba még nehezebb bekerülni. A Szent László és a Berzsenyi gyengébb, mint az Apáczai, de nem gyenge sulik. A Szinyei viszont nem erős iskola.

2015. okt. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!