Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti Szent...

Milyen a budapesti Szent István Gimnázium? Aki oda jár megosztaná a tapasztalatait? (tanárok, tan. Eredmények, diákok stb. )

Figyelt kérdés

10-es vagyok egy sima gimiben es jelenleg az áll fönt, hogy a második félévet más iskolában kezdjem el.

Iskolaváltásomnak a fő oka az osztályközösség és a tanári kar. Továbbá az is h a tanárok nem adják le rendesen a tananyagot. Nagyon nem szeretem a sulimat.

Összeségében jó tanuló vagyok, de mindenképpen elszeretnék menni a jelenlegiből, mert hosszútávon orvosi egyetemre akarok menni, ahol igen magasak az elvárások és félek h a jelenlegi suli ezt nem fogja biztosítani számomra.

Akkor inkább átmennék egy erősebb suliba, ahol jól megtudom csinálni az utolso 2 evet majd jól leérettségizek és egyből felvennenek a celhelyemre.

Éppen ezért szeretnék érdeklődni az István iránt mert jelenleg az erős sulikból ez a legszimpatikusabb.



2015. okt. 26. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legerősebb suli, volt olyan év hogy az érettségi évfolyam átlaguk 4,814 volt! (2012-13-ban, [link]


Nekem úgy kerültek a látókörömbe, hogy egyszer pár éve síelésből hazafele a buszukra kérezkedtünk fel, mert aki autóval jött közülünk, annak sürgősen haza kellett mennie. Rögtön feltűnt, hogy milyen kulturált fiatalok, eléggé meg is lepett először, hogy jé ma is vannak ilyenek, de miután megnéztem az iskola web lapján az eredményeiket már nem csodálkoztam rajta.

2015. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Én most vagyok tizenegyedikes az Istvánban és szerintem elég jó suli. Az osztályom nagyon normális, a tanárok nagy része is az, bár némelyikre azért itt is igaz, hogy nem tudja átadni az anyagot. Sok olyan osztálytársam van, aki később csatlakozott be és ők is simán fel tudták venni a lépés. Amúgy meg nem olyan nehéz suli, mármint nem veszi el az ember összes szabadidejét (sokszor hallom, hogy rosszabb gimnáziumokban többet kell tanulni) Azért persze vannak durvább időszakok, főleg idéntől.

A tanárok általában azt hangoztatják, hogy szinte garantált, hogy az Istvánból bekerülünk arra az egyetemre, ahová szeretnénk. (hát, remélem)

A biosz és a kémia faktról, azt hallom a többi, orvosnak készülő, osztálytársaimtól, hogy kell tanulni rendesen, de azért megy nekik.

Amikor jelentkeztem a suliba, kicsit izgultam, hogy mennyire lesz nehéz illetve, hogy az osztálytársaimat mennyire fogja érdekelni a tanuláson kívül bármi is, de szerencsére sokkal lazább a légkör, mint amire számítottam. :)

2015. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 10.-es istvános vagyok, tehát ha jössz, lehet hogy a mi osztályunkba kerülsz! ^.^

Az osztályközösség elég jó szerintem, bár 7.-ben (amikor kezdtünk) elég sokat csúfolódtak, de ezt hál' istennek kinőtték. :) A tanárok többsége nagyon jó, persze mindenhol vannak gyengébb tanárok.

Elég erős gimi, van akinek beletörik a foga, például egyik barátnőm elég rosszul van, mert neki feltett szándéka, hogy kitűnő lesz. Persze nemes cél, de szerintem nem feltétlen szükséges, ez egy nehezebb gimi, egy olyan célt kell beállítanod, mit el tudsz érni.

2015. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!