Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a Szent István Kórházban...

Aki a Szent István Kórházban szült fogadott orvos nélkül, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
A fenti kórházban tervezünk szülni, de nincs fogadott orvosunk. Olyan anyukákhoz szólna a kérdésem, akik hasonló feltételekkel szülték meg ott a babájukat. Járt ez Nektek bármilyen hátránnyal? Köszi.
2010. okt. 4. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak láttam olyan anyukákat, akiknek nem volt fogadott dokijuk. Szerintem inkább fogadj egy dokit, ott nem kell "milliókat fizetned" egy orvosért, igazán nem arra mennek, viszont több odafigyelést fogsz kapni akkor ha valami nem simán megy a vajúdás alatt. Ha minden magától zajlik majd és a legnagyobb rendben, akkor nem fog persze feltűnni, hogy nincs orvosod, de sose lehet tudni.
2010. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szió!

Egy 9 nap múlva szülünk ott, orvos nélkül, ámbár szülésznővel! Szerintem őket meg lehet fizetni, és meg is érdemlik, hisz nagyobb munkát végeznek mint a dokik, többet foglalkoznak veled, és legalább van valaki "ismerős" az közeledbe, akibe megbizol.

Ha gondolod majd megkereslek és leirom mi volt!


Üdv 38 hetes pocakos

2010. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó válaszadó, ha nem titok megkérdezhetem, hogy melyik szülésznőt fogadtad fel? Nekem többet is ajánlottak.

2010. okt. 4. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Pruha Krisztit! Megmondom öszintén hogy ő volt az utolsó, de csak azért mert az ő nevét nem nagyon olvastam forumokon!

AKit nagyon ajánlottak, Hajdú Barbi, és ...jaj nem jut eszembe milyen Erzsike??? :( Mindegy...Barbival nem találkoztam, Erzsike viszont kedden és csütörtökön viszont nem ér rá, és nem tud ott lenni ha akkor indul be a szülés. De megmondom öszintén őt választottam volna mert nagyon nagyon szimpatikus volt, és a neten is nagyon jót olvastam róla...profi gátvédelem, vajudásnál szinte el sem megy mellőled stb... Szóval nagyon sok jót hallottam róla!

2010. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 éve szültem az Istvánba dokim nem volt csak fogadott szülésznőm. Nekem jó tapasztalatom van és ha újra szülnék ,akkor is csak szülésznőt választanék. Ő van végig veled, a doki csak a végén van ott . Egyébként nagyon rendes dokik vannak az Istvánban szerintem ugyanúgy ellátnak! Ügyeletes dokinál szültem ,és még is minden nap meglátogatott és megkérdezte ,hogy vagyok! Volt olyan akinek fogadott dokija volt és rá sem nézett! Meg nagyon sok doki be sem megy a szülésre ,mert épp szabin van! Vagy épp " nem ér rá" , úgy mondd!
2010. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A Barbit nekem is ajánlották.

Kedves utolsó válaszadó. Tőled is megkérdezhetem, hogy ki volt a szülésznőd?

2010. okt. 5. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt szülésznőm, mindkét szülésnél a Hajdu Barbi segített és le a kalappal előtte. Közel 5 kg-os babát szültem gátvédelemmel, semmi vágás, semmi repedés.. ezt kevesen tudják végig asszisztálni. Amúgy két ismerősöm is szült választott doki és szülésznő nélkül az Istvánban, szakszerű ellátást kaptak, ugyanúgy bántak velük, mint a "fizetős" kismamákkal. Könnyű szülést kívánok.:) 4 hetes csajszi és másfél éves kiscsávó anyukája.:D
2010. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! 17:02-es vagyok! Bőröndi Zsuzsa volt a szülésznőm! Ha érdekel róla valami írj nyugodtan!
2010. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az István kórházban szültem 2 évvel ezelőtt és pár hét múlva megint ott fogok. Nekem nem volt fogadott orvosom, szülésznőm (körzetileg oda tartozom- VIII. ker.), egyszerűen anyagi indokok miatt.

Jártam a kórházba szülésfelkészítőre és nagyon szimpatikus volt a hozzáállásuk (bababarát/szoptatás párti, gátvédelem, alternatív szülőszoba, együtt lehetsz a babáddal stb.) Nekem kifejezetten nehéz szülésem volt, ugyanis túlhordtam a babót, indítani kellett a szülést oxitocinnal, elhúzódott, mert nem tágultam + nagyon nagy babám volt. A lényeg az, hogy volt velem dolguk bőven és több orvossal és szülésznővel is találkoztam. Én nagyon hálás vagyok nekik, mert profik voltak és tapintatosak és 98%-ban nem éreztették velem, hogy nekem nincsenek „fogadott embereim”. (Azt a 2%-ot meg lehet, hogy csak én éreztem, mert rendkívül érzékeny vagyok. : )

Aztán később a csecsemősnővérről, nővérről, gyerekorvosról is jókat mondhatok, pedig hidd el szorult belém némi kritikai érzék és néha falra tudok mászni bizonyos orvosok, asszisztensek hozzáállásától. Szóval, lehet, hogy csak mázlim volt, de én egy fillért nem fizettem az egész várandósságom, szülésem alatt, úgyhogy jó ellátást kaptam és intelligens, normális emberekkel találkoztam!

U.I.: Ha nem kellett volna máshova jobban a pénz, biztos adtam volna több embernek is, mert megérdemelték!

2010. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!