Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki van itt aki aneszteziol...

Valaki van itt aki aneszteziológusnak tanul?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor jó lenne ha mesélne egy kicsit. Nagyon érdekel ez a szakma, de mindenki ellene van. Mármint ha elmondom ezt valakinek, akkor egyből megbotránkoznak miatta. Ennyire rossz?
2015. okt. 31. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért, mit mondanak?

Én orvostanhallgató vagyok, és az aneszt-intenzív ott van nálam a TOP 3-ban.

Nálam pozitíumok/negatívumok:

+: izgalmas, egész embert kíván, pörgős, nagy felelősséggel jár, nagyon kell tudni hozzá (hiszen pl. anesztéziában a beteg alapbetegségei, testfelépítése, szedett gyógyszerei nagyban befolyásolják az altatás körülményeit).

-: számomra az ITO elég lélekölő, márpedig a kettő együtt jár. Baromi stresszes szakma, nem véletlen, hogy az aneszt-intenzívesek átlagéletkora alulmúlja a többi orvosét. Annak ellenére, hogy az anesztes felelőssége legalább annyira nagy (ha nem nagyobb), mint a sebészé, róluk valahogy mindig elfeledkeznek. Hálapénzt sem nagyon kapnak (bár ez a része engem nem is nagyon érdekel...).


Megbotránkozni a patológuson, igazságügyi orvostanon stb. szoktak :)

2015. nov. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindenben egyetértek az előzővel. Nem is szeretem azt a szót, hogy altatóorvos. Mivel az altatás/érzéstelenítés csak egy töredéke az anesztéziának. (Mint mikor megbotránkoznak a patológuson, hogy OMG az boncol meg minden... közben meg ideje nagy részét szövettani vizsgálatokkal tölti mikroszkóp fölött.)
2016. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!